Nikon uvádza novú bezzrkadlovku Z50

Technológie
0

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKOR Z DX 50 – 250 mm f/4,5 – 6,3 VR.

Novinka cieli predovšetkým na začínajúcich fotografov a cestovateľov pričom ponúka funkcie z vyspelých Full Frame bezzrkadloviek radu Z. Veľkou výhodou je použitie štandardného bajonetu FTZ, takže je prístroj plne kompatibilný s objektívmi radu Z a prostredníctvom redukcie tiež so všetkými objektívmi Nikon F.

Vďaka tomu sa používateľom otvára široký sortiment objektívov priamo od výrobcu ale aj tretích strán. Fotoaparát Z 50, je vybavený snímačom CMOS formátu DX s rozlíšením 20,9 MPx (APS-C) a rýchlym obrazovým procesorom EXPEED 6.  Systém Hybrid-AF (automatické zaostrovanie) využíva 209 zaostrovacích bodov AF na snímači pokrýva približne 90 % obrazového poľa horizontálne aj vertikálne. Fotoaparát má široký rozsah citlivosti ISO 100 – 51 200 a automatické zaostrovanie je účinné aj pri slabom svetle až do –4 EV.

Fotoaparát Z 50 je vybavený elektronickým hľadáčikom s rozlíšením 2 360 000 bodov, výklopným 3,2“ displejom s možnosťou preklopenia do polohy selfie. Napriek malým rozmerom používateľ ocení výborne tvarovaný výrazný grip ktorý veľmi dobre padne do ruky. Prístroj je vybavený inteligentným zaostrovaním s detekciou očí , sériové snímanie je možné rýchlosťou až 11 obrázkov za sekundu. Videosekvencie zaznamenáva s rozlíšením 4K/UHD a s frekvenciou 30p. Umožňuje tiež záznam 1080 120p alebo priamo slow motion video. Priamo vo fotoaparáte možno vytvárať tiež časozberné videosekvencie s rozlíšením 4K.

Oba objektívy formátu DX s bajonetom Nikon Z sú vybavené vstavaným optickým stabilizátorom obrazu. Zaostrujú rýchlo a potichu , vďaka čomu sú rovnako použiteľné pre videosekvencie aj statické snímky. Ultraprenosný objektív so zoomom NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR je plochý ako palacinka a pokrýva rozsah ohniskových vzdialeností od širokouhlých záberov až po portréty po prepočítaní 24-75 mm. NIKKOR Z DX 50 – 250 mm f/4,5 – 6,3 VR je kompaktný teleobjektív so zoomom s prepočítaným rozsahom 75-375 mm.

K dispozícii je bezdrôtové pripojenie Wi-Fi a Bluetooth ktoré spolupracujú s aplikáciou SnapBridge od spoločnosti Nikon  a uľahčujú odosielanie fotografií a videosekvencií do akéhokoľvek zariadenia, kde sa dajú zdieľať alebo uložiť.

Prístroj je kompatibilný s príslušenstvom pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon vrátane diaľkových ovládačov fotoaparátu, bleskov pre digitálne jednooké zrkadlovky, mikrofónov a ďalšieho príslušenstva.

V predaji bude dostupný od 1.11.2019, základná cena tela je 889 eur.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár