Image
1.3.2019 0 Comments

Niektoré smartfóny dostanú fyzické tlačidlo na vyvolanie Google Asistenta

Google chce, aby bol jeho pomocník Google Asistent doslova na dosah ruky. Preto sa dohodol s niekoľkými výrobcami androidových smartfónov, aby do svojich zariadení integrovali tlačidlo vyhradené pre túto funkciu. V nasledujúcom roku by tak malo prísť na trh asi 100 miliónov zariadení s takýmto dedikovaným tlačidlom. Spoločnosť to ohlásila na podujatí Mobile World Congress (MWC) v Barcelone.

Výrobca LG už dodal niekoľko telefónov, ktoré obsahujú vyhradené tlačidlá pre službu Google Asistent. Podľa nového oznámenia sa dostane takéto tlačidlo do celej skupiny produktov LG a Nokia vrátane LG G8 ThinQ, LG K40, LG K50, LG Q60, Nokia 3.2 a Nokia 4.2. Ďalšie spoločnosti, s ktorými Google spolupracuje na integrácii nového tlačidla, sú Xiaomi, TCL a Vivo.

Podobnú funkciu už majú telefóny Pixel 2 (tzv. squeeze-to-activate) – stlačením ich bokov získa používateľ prístup k pomocníkovi Googlu. Aj majitelia smartfónu LG G7 môžu tlačidlom AI spustiť funkciu Google Asistent.

No fyzické tlačidlo pre asistenta bude mať novú funkčnosť. Ak ho stlačíte dvakrát, spustí sa nové vizuálne rozhranie asistenta. Google uvádza, že na obrazovke sa budú zobrazovať informácie, ktoré sú založené na predchádzajúcich interakciách s asistentom, dennom čase a aktuálnej polohe používateľa.

Pri dlhšom podržaní tlačidla sa spustí režim walkie talkie. Po celý čas jeho stlačenia bude Google Asistent počúvať vaše príkazy a otázky. Ako uvádza Google, táto funkcia bude veľmi užitočná pri diktovaní dlhých textových správ alebo e-mailov.

Zdroj: androidauthority.comzdnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Ďalšie kroky Samsungu a Huawei môžu rozhodnúť o vzostupe či páde skladacích telefónov

21.06.2019 00:10

Zdá sa, že revolučné skladacie telefóny narazili na prekážku. Nová kategória zariadení – čiastočne telefón, čiastočne tablet – čelí veľkým oneskoreniam. Skladacie telefóny sľubujú, že zdvojnásobia veľ ...

Inovácie

Farebná klávesnica Lumi vás naučí hrať hudbu

21.06.2019 00:05

Roli Lumi je viacfarebne podsvietená klávesnica určená pre hudobných nováčikov, ktorí sa chcú naučiť hrať na klavíri. Roli je známy svojím vlajkovým produktom Seabord, čo je futuristicky vyzerajúca kl ...

Inovácie

Flight Simulator sa vracia. A vyzerá úžasne (video)

20.06.2019 00:10

Microsoft sa vracia k svojmu počítačovému simulátoru, ktorého prvá verzia vyšla v roku 1982 – na budúci rok pripravuje novú generáciu hry Flight Simulator. A treba dodať, že nová iterácia vyzerá skvel ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videá