Image
1.3.2019 0 Comments

Niektoré smartfóny dostanú fyzické tlačidlo na vyvolanie Google Asistenta

Google chce, aby bol jeho pomocník Google Asistent doslova na dosah ruky. Preto sa dohodol s niekoľkými výrobcami androidových smartfónov, aby do svojich zariadení integrovali tlačidlo vyhradené pre túto funkciu. V nasledujúcom roku by tak malo prísť na trh asi 100 miliónov zariadení s takýmto dedikovaným tlačidlom. Spoločnosť to ohlásila na podujatí Mobile World Congress (MWC) v Barcelone.

Výrobca LG už dodal niekoľko telefónov, ktoré obsahujú vyhradené tlačidlá pre službu Google Asistent. Podľa nového oznámenia sa dostane takéto tlačidlo do celej skupiny produktov LG a Nokia vrátane LG G8 ThinQ, LG K40, LG K50, LG Q60, Nokia 3.2 a Nokia 4.2. Ďalšie spoločnosti, s ktorými Google spolupracuje na integrácii nového tlačidla, sú Xiaomi, TCL a Vivo.

Podobnú funkciu už majú telefóny Pixel 2 (tzv. squeeze-to-activate) – stlačením ich bokov získa používateľ prístup k pomocníkovi Googlu. Aj majitelia smartfónu LG G7 môžu tlačidlom AI spustiť funkciu Google Asistent.

No fyzické tlačidlo pre asistenta bude mať novú funkčnosť. Ak ho stlačíte dvakrát, spustí sa nové vizuálne rozhranie asistenta. Google uvádza, že na obrazovke sa budú zobrazovať informácie, ktoré sú založené na predchádzajúcich interakciách s asistentom, dennom čase a aktuálnej polohe používateľa.

Pri dlhšom podržaní tlačidla sa spustí režim walkie talkie. Po celý čas jeho stlačenia bude Google Asistent počúvať vaše príkazy a otázky. Ako uvádza Google, táto funkcia bude veľmi užitočná pri diktovaní dlhých textových správ alebo e-mailov.

Zdroj: androidauthority.comzdnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 3

Video: Rubikova kocka, ktorá sa sama zloží a pritom levituje

20.09.2019 00:20

Vznášajúcu sa robotickú verziu logickej hračky, ktorú maďarský architekt Ernő Rubik predstavil v roku 1974, vyrobil japonský vynálezca označovaný na YouTube ako Human Controller. Jej prvý variant prez ...

Inovácie

Philips Hue Play dodá efekt Ambilight aj tým televízorom, ktoré ho nemajú

20.09.2019 00:15

Najnovší prírastok do ekosystému inteligentných svetiel Philips Hue je zariadenie, ktorá zladí inteligentné svetlá v miestnosti s tým, čo sa deje na obrazovke vášho televízora. Hry, filmy, streamingo ...

Inovácie

Hightech chránič zubov poslúži športovcom ako prevencia otrasov mozgu

20.09.2019 00:00

S rizikom zranení hlavy a otrasu mozgu treba počítať v každom športe. Pri tých kontaktných, ako sú hokej alebo rugby, to platí dvojnásobne. Aktuálne je to práve v druhom spomenutom - už tento piatok ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019