SAMSUNG_06202 Z SAMSUNG_06202 Z SAMSUNG_06202 Z Advertisement

Niceboy power bank 20 000 mAh: „Šťava“ na celý týždeň

0

Väčší z dvojice powerbankov v ponuke firmy Niceboy má vysokú kapacitu, reálne po prepočte na 5 V a po zohľadnení účinnosti okolo 15 000 mAh, čo stačí na uživenie bežného smartfónu od pondelka do piatka. Do toho sa prípadne zmestí i nabitie inteligentných hodiniek. Výrobca nastavil cenu pomerne vysoko, hlavný dôvod je použitie nákladných lítiovo-polymérových článkov. Bežne sa používa typ Li-Ion, ktorý je výrobne lacnejší. Nejaké zásadné výhody (okrem stabilnejšieho chodu v mínusových teplotách) z tohto netradičného osadenia neplynú. Očakával som menšie rozmery, ale tieto očakávania sa nesplnili. S hrúbkou 25,7 mm a výškou 144 mm sa radí v tejto kapacitnej triede k priemeru. Hmotnosťou 405 g takisto nijako nevybočuje z radu.

Pekná pridaná hodnota je však vstup Lightning, čo v praxi znamená, že ho môžu rovnakým káblom ako smartfón dobíjať aj majitelia zariadení značky Apple. Okrem toho má aj USB typu C a, samozrejme, microUSB. Výstupy sú dva porty USB-A, ktoré sú schopné v súčasne dodať podľa meraní maximálne až 2,35 A, čo je veľmi slušné. Obal powerbanku je z mimoriadne pevného plastu (ABS?) s pogumovanou povrchovou úpravou. Ide však iba o tenký film (nie tlmiacu hmotu), ktorý prekvapivo odoláva pokusom o poškriabanie. Inak toto telo zvládne bez ujmy bežné pády (z metrovej výšky), a to i napriek tomu, že je lepené z viacerých častí.

O indikáciu zostatkovej kapacity sa starajú štyri LED, ktoré sú na čelnej strane za drobnučkými, neviditeľnými dierkami – tie do vzhľadu nijako nezasahujú. Funkčné a efektné riešenie.

Plusy/mínusy

+ Rýchle nabíjanie mobilných zariadení i powerbanku, moderné vstupy USB-C i Lightning, dva výstupy, povrchová úprava odolná proti poškriabaniu
- Cena mohla byť nižšia

Cena: 26 EUR

Hodnotenie: 95 %

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Niceboy power bank

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať