Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Niceboy SOUNDair: 360-stupňové ozvučenie na doma

0

Tento reproduktor patrí presne do tej kategórie produktov, ktoré pri prvom kontakte skúmate a prehadzuje si v rukách dlhšie než obvykle. V mnohých bodoch sa totiž odlišuje od bežných konštrukcií.

V podstate ide o tradičné stereo v netradičnom tele. V prvom rade je tu textilný plášť. Ohliadnuc od horšieho čistenia a typického strapkania, je vyhotovenie na vysokej úrovni a pôsobí luxusným dojmom. Jednotlivé nite sú popretkávané na kríž a ku kvalite krajčírskej práce nemám najmenšie výhrady. Kostra je z plastu, ale z masívneho, pri objeme ani nie ¾ litra je celková hmotnosť 470 g. Najzaujímavejší je však tvar ozvučnice – je to valec orientovaný na výšku. Zvuk sa tak odráža do všetkých strán, čo zabezpečuje veľmi hodnoverný priestorový vnem.

Chválim aj veľmi pohodlné ovládanie. Hlasitosť sa reguluje veľkým kruhovým prstencom. Uprostred neho je dotyková plocha, ktorá slúži na prepínanie skladieb v playliste, napríklad na YouTube. K dokonalosti týchto prvkov chýbajú už iba dve veci. Prvá je chýbajúca čítačka kariet, reproduktor tak nie je schopný fungovať autonómne bez ďalšieho zariadenia. Potom je trochu škoda, že podsvietenie dotykovej plochy sa nedá vypnúť. Intenzita LED je síce priemerná, ale i to môže byť v niektorých situáciách rušivé. Napríklad pri počúvaní v noci pred spaním.

Z konštrukčných záležitostí mám výhradu ešte k vyhotoveniu priestoru okolo konektora micro USB. Ten je do tela mierne zapustený, aby ho bolo možné chrániť krytkou. Na tom, samozrejme, nie je nič zlé, problém je, že tento nabíjací konektor je z nepochopiteľného dôvodu zarovnaný na pravú stranu, a tak je mnoho káblov nekompatibilných. A v príslušenstve žiadny nenájdete. Výdrž na batériu je pri polovičnom výkone približne 5 hodín.

Prednes reproduktorov je vzhľadom na priemer meničov (45 mm) a kompaktnejšie rozmery prekvapivo dobrý. Basy nechýbajú, sú príjemne mäkké, výšky sú trošičku prepískané a stredové frekvencie by bolo treba pre zmenu málinko dotiahnuť. Vcelku ide na pomery takejto malej škatuľky o nadštandardne mohutný, hlasitý a čistý zvuk. Skreslenie je zanedbateľné aj pri najvyššej hlasitosti. Aj keď nejaký ohromný výkon z dvoch 5-wattových meničov nečakajte. V každom prípade reproduktor neurobí hanbu ani v menšej obývačke. Mimochodom, udávaný frekvenčný rozsah je 180 Hz – 20 kHz.

Na záver nákupné upozornenie: Niektorí predajcovia dodávajú k reproduktoru ako darček plnohodnotný powerbank (10 000 mAh), čo je už naozaj vynikajúca ponuka.

Plusy, mínusy:

+ Pomer výkon/objem, vzhľadom na to i slušné basy, do 80 % hlasitosti bez rušivého skreslenia, nápaditý elegantný vzhľad, šikovné ovládanie, výhodná cena
- Chýba slot na karty mSDxC, otravná indikačná dióda, je potrebný špeciálny kábel micro USB so zúženým konektorom

HODNOTENIE:

Výkon: 70 %
Prednes: 80 %
Cena/hodnota: 100 %
Konektivita: 80 %
Celkovo: 88 %

Cena: 50 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Niceboy SOUNDair

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať