Image
22.3.2018 0 Comments

Niceboy SOUNDair: 360-stupňové ozvučenie na doma

Tento reproduktor patrí presne do tej kategórie produktov, ktoré pri prvom kontakte skúmate a prehadzuje si v rukách dlhšie než obvykle. V mnohých bodoch sa totiž odlišuje od bežných konštrukcií.

V podstate ide o tradičné stereo v netradičnom tele. V prvom rade je tu textilný plášť. Ohliadnuc od horšieho čistenia a typického strapkania, je vyhotovenie na vysokej úrovni a pôsobí luxusným dojmom. Jednotlivé nite sú popretkávané na kríž a ku kvalite krajčírskej práce nemám najmenšie výhrady. Kostra je z plastu, ale z masívneho, pri objeme ani nie ¾ litra je celková hmotnosť 470 g. Najzaujímavejší je však tvar ozvučnice – je to valec orientovaný na výšku. Zvuk sa tak odráža do všetkých strán, čo zabezpečuje veľmi hodnoverný priestorový vnem.

Chválim aj veľmi pohodlné ovládanie. Hlasitosť sa reguluje veľkým kruhovým prstencom. Uprostred neho je dotyková plocha, ktorá slúži na prepínanie skladieb v playliste, napríklad na YouTube. K dokonalosti týchto prvkov chýbajú už iba dve veci. Prvá je chýbajúca čítačka kariet, reproduktor tak nie je schopný fungovať autonómne bez ďalšieho zariadenia. Potom je trochu škoda, že podsvietenie dotykovej plochy sa nedá vypnúť. Intenzita LED je síce priemerná, ale i to môže byť v niektorých situáciách rušivé. Napríklad pri počúvaní v noci pred spaním.

Z konštrukčných záležitostí mám výhradu ešte k vyhotoveniu priestoru okolo konektora micro USB. Ten je do tela mierne zapustený, aby ho bolo možné chrániť krytkou. Na tom, samozrejme, nie je nič zlé, problém je, že tento nabíjací konektor je z nepochopiteľného dôvodu zarovnaný na pravú stranu, a tak je mnoho káblov nekompatibilných. A v príslušenstve žiadny nenájdete. Výdrž na batériu je pri polovičnom výkone približne 5 hodín.

Prednes reproduktorov je vzhľadom na priemer meničov (45 mm) a kompaktnejšie rozmery prekvapivo dobrý. Basy nechýbajú, sú príjemne mäkké, výšky sú trošičku prepískané a stredové frekvencie by bolo treba pre zmenu málinko dotiahnuť. Vcelku ide na pomery takejto malej škatuľky o nadštandardne mohutný, hlasitý a čistý zvuk. Skreslenie je zanedbateľné aj pri najvyššej hlasitosti. Aj keď nejaký ohromný výkon z dvoch 5-wattových meničov nečakajte. V každom prípade reproduktor neurobí hanbu ani v menšej obývačke. Mimochodom, udávaný frekvenčný rozsah je 180 Hz – 20 kHz.

Na záver nákupné upozornenie: Niektorí predajcovia dodávajú k reproduktoru ako darček plnohodnotný powerbank (10 000 mAh), čo je už naozaj vynikajúca ponuka.

Plusy, mínusy:

+ Pomer výkon/objem, vzhľadom na to i slušné basy, do 80 % hlasitosti bez rušivého skreslenia, nápaditý elegantný vzhľad, šikovné ovládanie, výhodná cena
- Chýba slot na karty mSDxC, otravná indikačná dióda, je potrebný špeciálny kábel micro USB so zúženým konektorom

HODNOTENIE:

Výkon: 70 %
Prednes: 80 %
Cena/hodnota: 100 %
Konektivita: 80 %
Celkovo: 88 %

Cena: 50 EUR

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Videorecenzia: malé stolné HiFi reproduktory Creative T100 s prekvapivo dobrými basmi

15.12.2019 00:10

Prívlastok HiFi a údaj o výkone 80 W v špičkách, to je pre recenzenta výzva, aby overil, či tieto údaje zodpovedajú skutočnosti. Ako to dopadlo?  Vo videu je ukázaná aj vnútorná konštrukcia a test fr ...

Recenzie

Recenzia: Najtenší 5TB prenosný externý disk WD My Passport

13.12.2019 00:12

Veľkú kapacitu tohoto kompaktného externého disku ocenia hlavne majitelia notebookov a predovšetkým ultrabookov s SSD diskami. Ich výrobcovia boli nútení urobiť kompromis medzi kapacitou a cenou, takž ...

Recenzie

Budúcnosť atramentovej tlače

10.12.2019 10:08

Špeciálny projekt Tieto tlačiarne po prvýkrát uviedla na trh spoločnosť Epson pod názvom EcoTank v roku 2010 v Indonézii. Odvtedy boli predstavené na trhoch vo viac ako 150 krajinách a regiónoch. Na ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá