ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Niceboy Raze 3 Guru / Váš zábavný Guru

0

Novinka od Niceboy prichádza s jednoduchým, ale účelným dizajnom. Valcovité telo s balistickou tkaninou po obvode a pogumovanými čelami nesie na strane štvoricu reliéfnych ovládacích tlačidiel a z druhej strany vodotesné dvierka ukrývajúce trojicu konektorov. Okrem nabíjacieho portu USB-C je tu ešte analógový vstup Aux a USB-A, ktorý umožňuje nabíjanie pripojených zariadení, ale aj prehrávanie hudby z USB flash.

Raze 3 Guru zaujme už pri vybaľovaní pomerne vysokou hmotnosťou, ktorá jasne naznačuje kvalitnú a robustnú konštrukciu. Tá odolá prachu, vode aj drsnejšiemu zaobchádzaniu podľa normy IP67, o ktoré pri rôznych párty nebýva núdza. Okrem spomínaných konektorov tu, samozrejme, nájdete technológiu blue­tooth 5, ktorá zabezpečí nízku spotrebu a kvalitný prenos zvuku s kodekom SBC. Na vrchnej strane v strede je umiestnené tlačidlo slúžiace na prepínanie režimu Super Bass, pri ktorom sa rozsvieti krúžok okolo neho. Spomínaná štvorica tlačidiel na boku zabezpečuje zapnutie a vypnutie reproduktora, play/pause a dvojicou tlačidiel + a – krátkym stlačením prehadzujete skladby a dlhým meníte hlasitosť. Na prehrávanie z USB flash stačí skladby nahrať na disk a zasunúť do USB. Reproduktor ich postupne prehrá. Elegantnejšie je to z mobilu, prípadne z iného zariadenia cez bluetooth. Ja som ­vyskúšal aj prehrávanie z hodiniek Samsung Galaxy Watch3 a fungovalo to bezchybne. Okrem ­prehrávania hudby poslúži reproduktor aj ako kvalitné hands-free.

Zariadenie je osadené jedným širokopásmovým meničom a pasívnym žiaričom. Poskytuje výkon 24 W a batéria ho udrží pri živote asi 10 hodín. Výhodný je napájací USB, takže v prípade potreby ho môžete využiť aj v role powerbanku. Oceňujem, že na nabíjanie je osadený modernejší a hlavne robustnejší port USB-C.  

Príjemné prekvapenie je kvalita zvuku. Rozdiel medzi zapnutým a vypnutým režimom Super Bass je poznateľný. Charakteristika zvuku je plochejšia a poskytne lepšie basy. Vzhľadom na veľkosť však nečakajte ťažké, dunivé basy, ale aj tak je zvuk príjemný. S vypnutým Super Bass sú výraznejšie výšky a stredy a zvuk je agresívnejší. Je však pravda, že viac než HiFi podanie oceníte pri bazéne alebo v altáne kvalitný a čistý zvuk s dostatočným výkonom a tieto požiadavky plní Raze 3 Guru na jednotku.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, odolnosť, funkcia powerbanku, hands-free
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Bluetooth: 5.0, podporované kodeky: SBC, A2DP, AVRCP, HFP, výkon: 24 W, impedancia: 4 Ω, citlivosť: > 83 dB, frekvenčný rozsah: 65 Hz – 20 kHz, dosah bluetooth: 10 metrov, podporované dátové nosiče: USB flash disk, max. 32 GB, batéria: Li-ion 2500 mAh, výdrž: 10 hodín (pri 50 % hlasitosti), vodotesnosť: IP67

• Cena: 54,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať