Image
17.10.2019 0 Comments

NiceBoy Raze 2 Ego / Šikovný spoločník na cesty

Jednoducho ovládateľný, prenosný bluetoothový reproduktor pre všetkých, ktorí si chcú užívať dlhé hodiny hudby a majú hlboko do vrecka.

Cez veľké očko na boku sa dá prevliecť šnúrová slučka na jednoduché nosenie na zápästí či zavesenie. Telo pripomínajúce ležiaci súdok s pogumovanými časťami stojí na dvoch gumových nožičkách, ktoré neplnia príliš svoju funkciu stability a reproduktor sa stáva labilným. Je vyhotovený v elegantnej čiernej farbe.

Škatuľa obsahovala okrem nabíjacieho kábla USB-A i 80 cm kábel AUX, ktorý v móde FM slúži ako anténa. S týmto režimom som mala značné problémy, pretože sa mi ani po dlhých minútach nedarilo nájsť stanicu tak, aby zvuk nešumel alebo nebol rušený výpadkami signálu. Na zadnej strane je dvierkami uzavretý priestor na tri vstupy – micro USB na nabíjanie, port AUX na pripojenie zariadenia k počítaču či telefónu a port na vloženie SD karty. Reproduktor je vybavený pripojením k bluetooth 5.0 a jednoduchým párovaním zariadení.

Navrchu sú umiestnené štyri gumové tlačidlá: na zapnutie/vypnutie, na prepínanie hlasitosti a tlačidlo pause/play. Pri dlhom stlačení má tlačidlo zapnutia funkciu prepínania medzi módmi: SD karta, FM rádio a prehrávanie cez audiokábel, + a -  prepínajú skladby vždy o jednu ďalej alebo späť. V reproduktore je zabudovaný mikrofón na vybavovanie konferenčných hovorov hands-free. Nechýba mu funkcia True Wireless (TWS) na prepojenie dvoch kompatibilných zariadení.

Nesmerový zvuk sa šíri do všetkých strán, čím vytvára 360° ozvučenie. Na nižšej hlasitosti prináša čistý zvuk, bez šumu pri akomkoľvek druhu hudby či filmov, ale aj pri hovore. Pri domácich prácach počas testovania tak v hlasitosti zvíťazil oproti bežným domácim spotrebičom. Zvýšenie hlasitosti však ubralo na kvalite a čistote zvuku. Keď bola hlasitosť na maxime, tanečná hudba a basy prehlušili spev, vokály v hlučnom pozadí zanikali a pri „tvrdšej“ muzike znela gitara s bicími príliš plechovo. 

Za jednu z najväčších nevýhod reproduktora považujem príliš hlasnú znelku na úvod i pri vypínaní. Navyše sa hlasitosť vráti do pôvodného stavu vždy po vypnutí, zapnutí či prepnutí módu, čo je nanajvýš rušivé najmä v noci alebo pri poobednom spánku detí. 

Nice Boy Raze 2 ego sa radí do nižšej cenovej kategórie a všetky jeho parametre zodpovedajú cene. Je vhodný pre nenáročných poslucháčov, ktorí však ocenia dlhú výdrž batérie – až 11 hodín bez nabíjania. Batéria sa šetrí aj po pripojení reproduktora k počítaču alebo powerbanku. Reproduktor je vhodný na výlety, pri upratovaní alebo ako kulisa pri víkendovom relaxe.

Verdikt:

Batéria síce dlho vydrží, no zvuk na vyššej hlasitosti stráca čistotu a kvalitu.

Plusy, mínusy:

+ Ľahko ovládateľný, veľká výdrž batérie, FM rádio
- Hlučná úvodná zvučka

Parametre:

Výkon: 12 W, frekvenčný rozsah: 150 – 20 000 Hz, doba nabíjania: 3 h, doba prehrávania: 11 h, hmotnosť: 500 g, rozmery: 19,8 × 7,8 × 7,8 cm

Hodnotenie:

Batéria: 95 %
Výkon: 80 %
Vyhotovenie: 90 %
Ovládanie: 90 %
Celkovo: 89 %

Cena: 46 EUR


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

SanDisk iXpand Flash Drive V2 (32 GB) / Extra priestor pre zariadenia Apple

15.11.2019 11:20

Smartfóny iPhone a tablety iPad síce stále nemajú slot na pamäťové karty, no fyzické úložisko sa dá pohodlne rozšíriť pamäťovým kľúčom. SanDisk pre takéto flash disky vedie produktový rad iXpand a naj ...

Recenzie

ADATA SD600Q (480 GB) / Prenosné SSD pre každého

14.11.2019 10:46

SSD sú technicky najlepšie externé médiá. Oproti flash diskom a HDD sú rýchlejšie, odolnejšie a spoľahlivejšie, no aj drahšie. Po zlacnení pamätí NAND a poklese cien kompletných SSD však už nie tak pr ...

Recenzie

GoodRAM Card IRDM (64 GB) IR-S3A0-0640R12 / SD karta do bežných zariadení

14.11.2019 09:38

Občas je dobré otestovať aj úplne obyčajné príslušenstvo, ktoré sa nezriedka kupuje bez väčších príprav, skrátka spontánne podľa momentálnej situácie v obchode. Tentoraz to bude lacná pamäťová karta d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá