Image
17.10.2019 0 Comments

NiceBoy Raze 2 Ego / Šikovný spoločník na cesty

Jednoducho ovládateľný, prenosný bluetoothový reproduktor pre všetkých, ktorí si chcú užívať dlhé hodiny hudby a majú hlboko do vrecka.

Cez veľké očko na boku sa dá prevliecť šnúrová slučka na jednoduché nosenie na zápästí či zavesenie. Telo pripomínajúce ležiaci súdok s pogumovanými časťami stojí na dvoch gumových nožičkách, ktoré neplnia príliš svoju funkciu stability a reproduktor sa stáva labilným. Je vyhotovený v elegantnej čiernej farbe.

Škatuľa obsahovala okrem nabíjacieho kábla USB-A i 80 cm kábel AUX, ktorý v móde FM slúži ako anténa. S týmto režimom som mala značné problémy, pretože sa mi ani po dlhých minútach nedarilo nájsť stanicu tak, aby zvuk nešumel alebo nebol rušený výpadkami signálu. Na zadnej strane je dvierkami uzavretý priestor na tri vstupy – micro USB na nabíjanie, port AUX na pripojenie zariadenia k počítaču či telefónu a port na vloženie SD karty. Reproduktor je vybavený pripojením k bluetooth 5.0 a jednoduchým párovaním zariadení.

Navrchu sú umiestnené štyri gumové tlačidlá: na zapnutie/vypnutie, na prepínanie hlasitosti a tlačidlo pause/play. Pri dlhom stlačení má tlačidlo zapnutia funkciu prepínania medzi módmi: SD karta, FM rádio a prehrávanie cez audiokábel, + a -  prepínajú skladby vždy o jednu ďalej alebo späť. V reproduktore je zabudovaný mikrofón na vybavovanie konferenčných hovorov hands-free. Nechýba mu funkcia True Wireless (TWS) na prepojenie dvoch kompatibilných zariadení.

Nesmerový zvuk sa šíri do všetkých strán, čím vytvára 360° ozvučenie. Na nižšej hlasitosti prináša čistý zvuk, bez šumu pri akomkoľvek druhu hudby či filmov, ale aj pri hovore. Pri domácich prácach počas testovania tak v hlasitosti zvíťazil oproti bežným domácim spotrebičom. Zvýšenie hlasitosti však ubralo na kvalite a čistote zvuku. Keď bola hlasitosť na maxime, tanečná hudba a basy prehlušili spev, vokály v hlučnom pozadí zanikali a pri „tvrdšej“ muzike znela gitara s bicími príliš plechovo. 

Za jednu z najväčších nevýhod reproduktora považujem príliš hlasnú znelku na úvod i pri vypínaní. Navyše sa hlasitosť vráti do pôvodného stavu vždy po vypnutí, zapnutí či prepnutí módu, čo je nanajvýš rušivé najmä v noci alebo pri poobednom spánku detí. 

Nice Boy Raze 2 ego sa radí do nižšej cenovej kategórie a všetky jeho parametre zodpovedajú cene. Je vhodný pre nenáročných poslucháčov, ktorí však ocenia dlhú výdrž batérie – až 11 hodín bez nabíjania. Batéria sa šetrí aj po pripojení reproduktora k počítaču alebo powerbanku. Reproduktor je vhodný na výlety, pri upratovaní alebo ako kulisa pri víkendovom relaxe.

Verdikt:

Batéria síce dlho vydrží, no zvuk na vyššej hlasitosti stráca čistotu a kvalitu.

Plusy, mínusy:

+ Ľahko ovládateľný, veľká výdrž batérie, FM rádio
- Hlučná úvodná zvučka

Parametre:

Výkon: 12 W, frekvenčný rozsah: 150 – 20 000 Hz, doba nabíjania: 3 h, doba prehrávania: 11 h, hmotnosť: 500 g, rozmery: 19,8 × 7,8 × 7,8 cm

Hodnotenie:

Batéria: 95 %
Výkon: 80 %
Vyhotovenie: 90 %
Ovládanie: 90 %
Celkovo: 89 %

Cena: 46 EUR


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

TCL PLEX – vynikajúco vybavený smartfón za dobrú cenu

18.01.2020 00:10

TCL PLEX je prvý smartfón, ktorý čínska spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry uviedla pod vlastnou značkou. V strednej triede, kam podľa cenovky patrí sa TCL PLEX sn ...

Recenzie

Atraktívna grafická pracovná stanica All-in-one Lenovo Yoga A940

13.01.2020 00:10

Počítač typu „všetko v jednom“ s veľkým 27 palcovým dotykovým monitorom a podporou elektronického pera ocenia hlavne tvorcovia grafického obsahu, umelci, editori fotografií, ale aj inžinieri používajú ...

Recenzie

CAT S52 – odolný a pomerne tenký elegán

05.01.2020 00:10

Po smartfóne tohoto typu siahnu zrejme stavební inžinieri, geológovia, mechanici, sochári prípadne aj ľudia pracujúci v interiéri, ktorí intenzívne holdujú kutilským, záhradkárskym, turistickým a špor ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá