Image
21.12.2012 0 Comments

Nezáujem o PC znamenal pre výrobcov základných dosiek pokles zisku o 20 %

motherboard.jpg Analytici už dlho hovoria o oslabovaní trhu s PC po nástupe mobilných zariadení. Obraz o tom, aká zlá je situácia v skutočnosti, môže pomôcť vytvoriť údaj, že výrobcovia základných dosiek utrpeli v tomto roku priemerný pokles zisku o 20 %. Niektorí optimisti síce hovoria iba o 10 percentách, ale vzhľadom na to, že niektorí menší hráči zaznamenali pokles až o 40 %, v globálnych číslach možno rátať skôr s 20 percentami.

Server Digitimes priniesol aj niekoľko konkrétnych údajov. Asustek Computer v tomto ruku predal zhruba 22 až 22,2 mil. kusov základných dosiek, čo je v medziročnom porovnaní len o 4-5 % menej, ale vzhľadom na ich nižšie ceny jeho zisky poklesli o 20 %. V rovnakej situácii sa ocitol aj Gigabyte Technology, ktorý síce predal o 2 milióny dosiek viac ako v minulom roku, ale jeho zisk sa znížil. Takisto ASRocku klesol zisk za prvé tri štvrťroky medziročne o 21,2 % a zmenšila sa aj jeho marža z 21,55 % na 19,2 %.

Presnejší obraz o vážnosti situácie nám dajú až účtovné uzávierky firiem, ktoré budú zverejnené v prvom štvrťroku 2013.

Zdroj: digitimes.com
news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Najlepšie a najhoršie krajiny podľa úrovne nakladania s odpadom

26.09.2019 00:00

Rebríček The Global Waste Index vyhodnocuje krajiny OECD z pohľadu environmentálnych dopadov ich nakladania s odpadom. Index analyzuje najbežnejšie metódy spracovania odpadu a udeľuje im pozitívne ale ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá