Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Neuveriteľné technologické demo Ray Tracingu ukazuje budúcnosť hier aj filmov

Technológie
1

Square Enix, dcérska spoločnosť Luminous Productions, ukázala nové technologické demo Back Stage, predvádzajúce pomocou grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti výhody technológie ray tracingu pri vykresľovaní neuveriteľných odrazov, tieňov a fantastického celkového osvetlenia. Square Enix už vydal niekoľko takýchto ukážok a chce technológiu zapracovať do svojich nadchádzajúcich videohier.

Demo, ktoré si môžete pozrieť vo videu, je v podstate krátka scéna zachytávajúca mladú ženu, ktorá sleduje svoj obraz v zrkadle a šminkuje sa. Potom dýchne a na zarosené zrkadlo nakreslí obrázok.

„Back Stage je ukážka našej práce, ktorá má odpovedať na otázku, ako možno používať ray tracing v hre novej generácie,“ vyjadril sa Takeshi Aramaki, vedúci štúdia Luminous Productions. „Pomocou technológie spoločnosti NVIDIA sa aj ray tracing v reálnom čase stal skutočnosťou. Luminous Engine a technológia RTX urobili ďalší krok vpred smerom ku krásnej a realistickej hre, ktorú sa snažíme vytvoriť.“

Demo Back Stage sa zatiaľ nespája so žiadnou konkrétnou hrou, ale je možné, že sa s touto technológiou v niektorej budúcej hre stretneme.

Zdroj: comicbook.com.

Redakcia

Všetky autorove články
technika stroj pocitac NVIDIA Gaming hry zabava karta grafika

1 komentár

ziaden zazrak reakcia na: Neuveriteľné technologické demo Ray Tracingu ukazuje budúcnosť hier aj filmov

11.9.2019 13:09
nic moc...uz som videl aj lepsie a to bez RTX....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať