Image
18.1.2016 0 Comments

Netflix bojuje proti proxy serverom. Zákazníci už nebudú môcť obísť regionálne obmedzenia

Netflix oznámil, že zavedie opatrenia smerujúce k tomu, aby zákazníci mohli streamovať len obsah, ktorý je k dispozícii v ich krajine. Tento krok prichádza iba týždeň po tom, čo spoločnosť na CES 2016 oznámila rozšírenie svojich služieb do ďalších 130 krajín vrátane Slovenska.

„V nasledujúcich týždňoch budú zákazníci využívajúci proxy a unblockery mať prístup len k službám, ktoré sú v súčasnosti dostupné v ich krajine," píše v blogovom príspevku David Fullagar, viceprezident Netflixu pre doručovanie obsahu. „Sme presvedčení, že v dôsledku tejto zmeny členovia prestanú používať proxy." Prax používania VPN, proxy a nástrojov na odblokovanie na obídenie obmedzení a získanie prístupu k obsahu, ktorý nie je k dispozícii v danom regióne, sa stala medzi používateľmi veľmi populárnou.

Z blogového príspevku vyznieva, že Netflix nie je týmto krokom nadšený, zrejme ho k nemu donútili vlastníci práv. Fullagar dodáva, že spoločnosť pracuje na spôsobe, ako dostať rovnaký obsah ku všetkým používateľom. Väčšina jeho nových pôvodných relácií bude k dispozícii na celom svete v rovnakom čase. Ale s licencovanými filmami a televíznymi programami je problém. „Tu budeme aj naďalej rešpektovať dohody o licencovaní obsahu týkajúce sa zemepisnej polohy."

Spoločnosť nerozoberá svoje metódy na detekciu proxy. Mohlo by ísť o jednoduché blokovanie IP adries spojených s obľúbeným službami VPN a proxy, tak ako sa niekde blokuje Tor.

Na záver Fullagar dodáva, že Netflix pokračuje vo vyjednávaní nových zmlúv s vlastníkmi autorských práv, ktoré by umožnili streamovanie obsahu po celom svete.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Priemerný mesačný prenos dát cez smartfón sa do roku 2025 zvýši na 24 GB

29.11.2019 00:05

Spoločnosť Ericsson očakáva, že v priebehu nasledujúcich šiestich rokov vzrastie celosvetový počet užívateľov pripojených k 5G na 2,6 miliardy, predovšetkým vďaka dynamike a rýchlemu rozvoju 5G ekosys ...

Internet 1

Microsoft integruje Gmail, Disk Google aj Google Kalendár do Outlook.com

22.11.2019 00:15

Microsoft plánuje integrovať Gmail, Disk Google a Kalendár Google do svojho webmailového klienta Outlook.com. Spoločnosť nedávno začala integráciu testovať na niektorých účtoch. Po krátkom nastavovaní ...

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá