Image
30.9.2015 0 Comments

Neaktivujte si tlačidlo Nepáči sa mi to. Ide o podvod

Prednedávnom šéf Facebooku Mark Zuckerberg uviedol v rozhovore, že jeho sociálna sieť chystá nové tlačidlo, ktorým by ľudia jediným kliknutím mohli vyjadriť aj iný názor ako „páči sa mi to". Hoci jasne povedal, že nepôjde o tlačidlo „nepáči sa mi to", ľudia očakávali práve to.

Tohto všeobecného očakávania sa chytili podvodníci a Facebook sa teraz hemží podvodnými odkazmi na aktiváciu tlačidla Dislike (nepáči sa mi to).

Bezpečnostní výskumníci však varujú používateľov, aby si takéto tlačidlá neaktivovali, pretože odkaz môže viesť na infikovaný web. Pracovníci spoločnosti Sophos uvádzajú na webe Naked Security, že kliknutie na takéto odkazy ich priviedlo na dve rozličné podvodné internetové lokality, „z ktorých ani jedna nemala nič do činenia s Facebookom ani s tlačidlom Dislike", pričom obe žiadali o zadanie osobných údajov.

Útočníci a phisheri často používajú farby a logá spoločností, aby ich falošné stránky vyzerali dôveryhodne. Takéto odkazy môžu vylákať od ľudí osobné informácie, prípadne infikovať ich zariadenia škodlivým kódom.

Treba si teda uvedomiť, že neexistuje nijaké tlačidlo „nepáči sa mi to" (Dislike). Zuckerberg vyslovene uviedol, že sa tomuto označeniu vyhne. Facebook síce môže v blízkej budúcnosti začať testovať nové tlačidlá, ale bude o tom jasne informovať svojich používateľov.

Zdroj: cbsnews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Microsoft sprístupňuje svoj nový prehliadač Chromium Edge pre širokú verejnosť

17.01.2020 00:04

Microsoft 15. januára 2020 oficiálne nahradil svoj desaťročný webový renderovací engine Trident iným, ktorý je založený na open source projekte Chromium. Úlohou nového Edge (Microsoft ho tak nazýva, p ...

Internet

Neurónové siete sa učia vidieť v 3D

17.01.2020 00:15

Počítač dnes môžu riadiť autá, poraziť najlepších hráčov v hrách ako go či šachy či dokonca písať prózu. Konvolučné neurónové siete (CNN – convolutional neural networks), inšpirované vrstvami neurónov ...

Internet

Vývoj aplikácií bez programovania. Google kúpil AppSheet

15.01.2020 00:30

Google oznámil, že za nezverejnenú sumu získal spoločnosť AppSheet, platformu na vývoj podnikových aplikácií bez kódu. AppSheet umožňuje vývojárom bez rozsiahlych znalostí o programovaní zhromažďovať ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá