Návrhár vytvoril nový dynamický font, ktorý pri písaní mení tvar

0

Grécky dizajnér Odysseas Galinos Paparounis je zakladateľom agentúry Høly, ktorá je zameraná na inovatívny a nápaditý prístup k typografii. Ten je obzvlášť evidentný v najnovšom výtvore nazvanom Futuracha Pro. Ide o zvláštne písmo, ktoré sa magicky upravuje, ako píšete, na základe predchádzajúceho a nasledujúceho písmena a doslova sa vyvíja pred vašimi očami.

Futuracha Pro má prvky v štýle art nouveau, ktoré sú v protiklade s jednoduchými pätkami. Tieto črty môžu byť pútavé, no najzaujímavejšie je to, že písmo doslova ožíva pri písaní. Zakaždým, keď stlačíte kláves tohto nového fontu, písmená menia tvar. Niektoré sa ozdobia dodatočnými špirálami, iné sa stanú pretiahnutejšími a ďalšie zasa jednoducho zostanú rovnaké.

Tieto štýlové doplnky majú umelecký zámer. Futuracha Pro kladie do  popredia kreativitu, hravosť a experimentovanie. Pritom dizajnér čerpal inšpiráciu zo zvláštneho zdroja – zo švábov, z ich zakrivených tykadiel a pichľavých nôh. Dokonca aj názov Futuracha je šikovná kombinácia slov Futura a cucaracha (šváb po španielsky).

Zatiaľ je písmo k dispozícii iba grafickým návrhárom. Høly však dúfa, že to zmení. Agentúra sa usiluje o to, aby Futuracha Pro bola dostupná ako písmo Open Type. Na financovanie projektu sa uskutočnila kampaň na portáli Indiegogo.

Zdroj: mymodernmet.com

redakcia

Všetky autorove články
font pismo tvar menit typografia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať