Naučte sa vyvíjať aplikácie pre Android za 14 dní – úvod

0

Vzhľadom k mimoriadnej situácii, keď žiaci a študenti museli zostať doma sa do popredia dostáva distančné vzdelávanie. Aj my sme sa rozhodli, že prispejeme k tomu, aby žiaci a študenti mohli zmysluplne tráviť čas a zvažovali sme výber témy pre edukačný seriál. Základným kritériom bolo, aby každý mal, každý mohol a každý chcel. Aby sme to upresnili, aby každý mal všetko potrebné k preberaniu danej témy tak hardvér, ako aj softvér a aby túto tému zvládol aj úplný začiatočník. Naše seriály IoT a robotika, či programovanie PLC nespĺňajú podmienku, že každý má potrebný hardvér. 

Naše kritériá však spĺňa jedna téma, ktorá je navyše aj veľmi atraktívna a užitočná, takže spĺňa aj motivačné kritérium. Je to vývoj aplikácií pre Android.  Je to majoritná mobilná platforma, takže takmer každý má smartfón s operačným systémom Android.  Taktiež vývojové prostredie Android Studio je k dispozícii zdarma vo verziách pre počítače s Windows aj MacOS. Možno budete namietať, že kritérium „každý má“ nespĺňajú tí, čo majú iPhone. Spĺňajú. Pri vývoji a ladení Android aplikácií úplne vystačíte s emulátorom. 

Takže začnite tým najdôležitejším, čiže rozhodnutím, že do toho s nami pôjdete. Zatiaľ si zo stránky https://developer.android.com/studio stiahnite a nainštalujete vývojové prostredie Android Studio

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Android vývoja aplikácií vývoja mobilných aplikácií

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať