Image
3.1.2018 1 Comments

Naučte sa programovať v Pythone a platforma BitDegree vám za štúdium zaplatí kryptomenou

Litovská blockchainová vzdelávacia platforma BitDegree má nezvyčajný plán na spojenie technických talentov s náborovými pracovníkmi.

Podstata nápadu je v tom, že spoločnosti hľadajúce určité zručnosti poskytnú finančné stimuly vývojárom, ktorí sa chcú zúčastniť na príslušných školeniach. Za štúdium získavajú študenti tokeny na základe svojich výsledkov a tie môžu minúť na ďalšie rozvíjanie svojich zručností. Startup vytvoril vlastný token BitDegree (BDG), 10 000 BDG má v súčasnosti hodnotu rovnajúcu sa 1 ethereu (ETH).

Platforma BitDegree je založená na blockchaine. Startup získal v decembri od prispievateľov 32 500 ETH, čo je asi 31 miliónov USD. Cieľom je sprístupniť technologické kurzy pre všetkých záujemcov bez ohľadu na ich príjmy, povedal spoluzakladateľ a generálny riaditeľ startupu Andrius Putna. V poradnom fóre BitDegree sú aj spoluzakladateľ Electronic Arts Jeff Burton a bývalý manažér firmy Coursera Roberto Santana.

Tokeny poslúžia na motivovanie ľudí na ďalšie vzdelávanie. „Študenti si môžu zarobiť tokeny aj inštruktážou iných, prípadne môžu zaplatiť za mentorstvo tokenmi, ktoré získali,“ vysvetľuje Putna.

Firmy, ktoré majú záujem zamestnať technikov a vývojárov, môžu navrhnúť témy kurzov a ponúknuť štipendiá. Platforma už má na zozname semináre o programovacom jazyku Solidity, používanom na písanie smart zmlúv na blochchain meny ethereum. Plánujú sa aj rôzne ďalšie kurzy vrátane bitcoinu a iných kryptomien, Pythonu, dátových štruktúr a algoritmov, robotiky, tvorby aplikácií pre Android, ako aj kyberbezpečnosti.

BitDegree chce osloviť študentov s nízkymi príjmami a ľudí žijúcich v krajinách s obmedzeným prístupom ku kvalitnému vzdelávaniu v oblasti technológií, ako aj firmy, ktoré by mohli zamestnávať pracovníkov na diaľku. „Vzdelanie by malo byť dostupné každému,“ hovorí Putna.

Tím sa teraz zameriava na budovanie komunity. Každý, kto sa pripojí k platforme BitDegree ako študent, inštruktor, mentor alebo zamestnávateľ, môže použiť tokeny ako výmenný prostriedok. BitDegree má ambície stať sa najväčšou online vzdelávacou komunitou.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Respiračná maska, v ktorej dokážete odomknúť svoj smartfón

20.02.2020 00:05

Dizajnérska spoločnosť Resting Risk Face sídliaca v San Franciscu vyrába respiračné masky, na ktorých je vytlačená tvár nositeľa. To znamená, že ak budete nosiť takúto masku, budete môcť odomknúť svoj ...

Lifestyle

AURA: Fitnes náramok, ktorý sleduje úroveň hydratácie a tukovú a svalovú hmotnosť

18.02.2020 00:15

Fitnes zariadenia ako Apple Watch či Fitbit zmenili spôsob, ako cvičíme a dosahujeme naše ciele v oblasti fitnes. No počítanie prejdených krokov a spálených kalórií je len jeden aspekt merania zdravéh ...

Lifestyle

Takto budeme možno lietať v budúcnosti. Airbus predstavil model Maveric

12.02.2020 00:15

Európsky výrobca lietadiel Airbus od minulého roka testuje model lietadla novej koncepcie s kódovým názvom Maveric. Dizajn lietadla je navrhnutý tak, aby znížil spotrebu paliva, a teda aj emisie uhlík ...

1 Comments

  1. Kurzy? reakcia na: Naučte sa programovať v Pythone a platforma BitDegree vám za štúdium zaplatí kryptomenou
    3.2.2018 17:02
    Ahojte skusal niekto nejaky kurz na tej stranke bitDegree.org?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá