Image
27.8.2014 0 Comments

Náramok Myo bude spolupracovať s Google Glass a umožní ovládanie pohybmi svalov

myo_control.jpg Náramok Myo, produkt kanadského startupu Thalmic Lab umožňujúci ovládanie zariadení gestami bez použitia kamery, bude spolupracovať s množstvom inteligentných okuliarov vrátane Google Glass, Recon Jet či Epson Moverio.

Náramok využíva elektromyografiu - meria elektrické impulzy, ktoré vznikajú pri pohybe svalov. Zariadenie tieto impulzy spracuje a premení ich do formy používateľských príkazov. Ak si používateľ nasadí náramok na ruku, senzory na ňom začnú snímať všetky pohyby svalov a zápästia, pričom sledujú aj pozíciu ruky v priestore.

Platforma Myo + Smartglasses je komplexné riešenie pre pracovníkov v teréne. O tom, ako bude fungovať, pripravila spoločnosť sériu videí na svojom kanáli na YouTube.


Keďže Google Glass predstavuje v súčasnosti najvyspelejšie inteligentné okuliare, je najvhodnejší na spoluprácu s náramkom Myo.

Myo sa má uviesť na trh v septembri za 149 dolárov, no už nejaký čas si ho možno predobjednať na stránkach Thalmic Lab. Výrobca však nezameral svoj produkt na spotrebiteľský trh, ale na použitie v rozličných priemyselných odvetviach. Preto spolupracuje s rôznymi vývojármi softvéru, ako je napr. APX Labs, ktorý vytvoril pre platformu softvér na práce v teréne, či Augmedix, ktorý vypracoval aplikáciu pre oblasť zdravotníctva na interakciu lekára a pacienta. Spoločnosť Bridgit vytvorila softvér pre stavebných robotníkov a Recon zasa pre pracovníkov v teréne, napr. pre cyklistických kuriérov.

Zdroj: forbes.com
cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Žiadne komentáre

Brother_300x600

Videá