Image
27.8.2014 0 Comments

Náramok Myo bude spolupracovať s Google Glass a umožní ovládanie pohybmi svalov

myo_control.jpg Náramok Myo, produkt kanadského startupu Thalmic Lab umožňujúci ovládanie zariadení gestami bez použitia kamery, bude spolupracovať s množstvom inteligentných okuliarov vrátane Google Glass, Recon Jet či Epson Moverio.

Náramok využíva elektromyografiu - meria elektrické impulzy, ktoré vznikajú pri pohybe svalov. Zariadenie tieto impulzy spracuje a premení ich do formy používateľských príkazov. Ak si používateľ nasadí náramok na ruku, senzory na ňom začnú snímať všetky pohyby svalov a zápästia, pričom sledujú aj pozíciu ruky v priestore.

Platforma Myo + Smartglasses je komplexné riešenie pre pracovníkov v teréne. O tom, ako bude fungovať, pripravila spoločnosť sériu videí na svojom kanáli na YouTube.


Keďže Google Glass predstavuje v súčasnosti najvyspelejšie inteligentné okuliare, je najvhodnejší na spoluprácu s náramkom Myo.

Myo sa má uviesť na trh v septembri za 149 dolárov, no už nejaký čas si ho možno predobjednať na stránkach Thalmic Lab. Výrobca však nezameral svoj produkt na spotrebiteľský trh, ale na použitie v rozličných priemyselných odvetviach. Preto spolupracuje s rôznymi vývojármi softvéru, ako je napr. APX Labs, ktorý vytvoril pre platformu softvér na práce v teréne, či Augmedix, ktorý vypracoval aplikáciu pre oblasť zdravotníctva na interakciu lekára a pacienta. Spoločnosť Bridgit vytvorila softvér pre stavebných robotníkov a Recon zasa pre pracovníkov v teréne, napr. pre cyklistických kuriérov.

Zdroj: forbes.com
cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 2

Špičkový notebook pre novú generáciu biznismenov

18.07.2019 00:10

Špeciálny projekt Lenovo ThinkBook 13s je novou kategóriou pracovného zariadenia pre mladých biznismenov.  Práve oni si vyžadujú, aby ich zariadenie bolo dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli po ...

Produkty

Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

17.07.2019 00:00

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia ...

Produkty

Bluetoothová žehlička na vlasy sa dá ľahko hacknúť. Útočník vám môže zapáliť dom

15.07.2019 12:19

Britská firma Glamoriser sa hrdí tým, že ako prvá na svete vyrába žehličky na vlasy s technológiou bluetooth. Prístroj sa dá prepojiť s aplikáciou umožňujúcou používateľovi nastaviť teplotu a mód. Môž ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá