Image
4.6.2018 0 Comments

Naplánujte si návštevu bezpečnostného veľtrhu it-sa 2018

Najväčšie európske podujatie zamerané na bezpečnosť informačných technológii sa bude konať od 9. do 11. októbra 2018 v Norimbergu. Zabezpečenie IT a kybernetická bezpečnosť sú v súvislosti s prebiehajúcou digitalizáciou čoraz dôležitejšie - spoločensky, hospodársky i politicky. Hovorí sa, že údaje sú ropou tretieho tisícročia a všetci vieme, že o ropu sa viedlo niekoľko vojen. Analogicky sa podnikajú kybernetické útoky na firmy, alebo dokonca na celé štáty. A zdokonaľujú sa aj útočníci.

O rastúcom záujme o túto problematiku svedčí neustály rast počtu vystavovateľov a účastníkov. Posledný ročník it-sa zaznamenal dvojciferné tempo rastu na 630 vystavovateľov a 12 780 návštevníkov a tiež nárast výstavnej plochy o 46 percent. Tento dynamický vývoj pokračuje aj v ročníku it-sa 2018.

Rezervovaná čistá výstavná plocha už päť mesiacov pred začatím veľtrhu prekračuje čísla z predchádzajúceho ročníka. Pribúdajú noví vystavovatelia a rozširuje sa počet sprievodných prednášok a podujatí. It-sa tak ešte viac zdôrazňuje svoje postavenie platformy pre dialóg v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

"Niekoľko firiem bude svoje produkty a svoje know-how demonštrovať na stánkoch, ktoré budú až trikrát väčšie ako v predchádzajúcom roku, vzrástol tiež záujem zo strany startupov" vysvetlil Frank Venjakob, výkonný riaditeľ veľtrhu it-sa v spoločnosti NürnbergMesse.

Veľtrh sa do budúcna bude viac zameriavať na užívateľské scenáre - od štvrtej priemyselnej revolúcie cez kritickú infraštruktúru až po verejnú správu a zdravotníctva. Záujemcovia sa tento rok opäť môžu tešiť na väčšiu ponuku pre konkrétne odbory a na relevantné formáty v sprievodnom programe. Na novom medzinárodnom fóre budú prvýkrát zaradené prednášky v angličtine.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle 4

Veľkí bankári tvrdia, že kryptomeny ako bitcoin nemôžu nahradiť peniaze. Toto sú hlavné dôvody

22.06.2018 00:20

Nadšenci digitálnych mien sú presvedčení, že svet bude jedného dňa oslobodený z jarma peňazí vydávaných a kontrolovaných vládami a centrálnymi bankami. No Bank of International Settlements (BIS), 90-r ...

Lifestyle 2

Výskumníci naučili umelú inteligenciu tvoriť mémy. Otestujte sa, či ich dokážete odhaliť

22.06.2018 00:15

Umelá inteligencia dokáže v dnešnej dobe robiť takmer čokoľvek. Najnovšie sa ukázalo, že je prekvapujúco dobrá aj pri vytváraní mémov. V dokumente s názvom Dank Learning niekoľko študentov zo Stanford ...

Lifestyle

Sampo – zaujímavé zariadenie pre muzikantov

21.06.2018 00:00

Na konferencii Techsummit 2018 boli prezentované zaujímavé riešenia nielen počas prednášok a na sprievodnej výstave, ale aj podvečer na konferenčnej párty. Prezentáciu prístroja Sampo podporilo občian ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button