Image
4.6.2018 0 Comments

Naplánujte si návštevu bezpečnostného veľtrhu it-sa 2018

Najväčšie európske podujatie zamerané na bezpečnosť informačných technológii sa bude konať od 9. do 11. októbra 2018 v Norimbergu. Zabezpečenie IT a kybernetická bezpečnosť sú v súvislosti s prebiehajúcou digitalizáciou čoraz dôležitejšie - spoločensky, hospodársky i politicky. Hovorí sa, že údaje sú ropou tretieho tisícročia a všetci vieme, že o ropu sa viedlo niekoľko vojen. Analogicky sa podnikajú kybernetické útoky na firmy, alebo dokonca na celé štáty. A zdokonaľujú sa aj útočníci.

O rastúcom záujme o túto problematiku svedčí neustály rast počtu vystavovateľov a účastníkov. Posledný ročník it-sa zaznamenal dvojciferné tempo rastu na 630 vystavovateľov a 12 780 návštevníkov a tiež nárast výstavnej plochy o 46 percent. Tento dynamický vývoj pokračuje aj v ročníku it-sa 2018.

Rezervovaná čistá výstavná plocha už päť mesiacov pred začatím veľtrhu prekračuje čísla z predchádzajúceho ročníka. Pribúdajú noví vystavovatelia a rozširuje sa počet sprievodných prednášok a podujatí. It-sa tak ešte viac zdôrazňuje svoje postavenie platformy pre dialóg v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

"Niekoľko firiem bude svoje produkty a svoje know-how demonštrovať na stánkoch, ktoré budú až trikrát väčšie ako v predchádzajúcom roku, vzrástol tiež záujem zo strany startupov" vysvetlil Frank Venjakob, výkonný riaditeľ veľtrhu it-sa v spoločnosti NürnbergMesse.

Veľtrh sa do budúcna bude viac zameriavať na užívateľské scenáre - od štvrtej priemyselnej revolúcie cez kritickú infraštruktúru až po verejnú správu a zdravotníctva. Záujemcovia sa tento rok opäť môžu tešiť na väčšiu ponuku pre konkrétne odbory a na relevantné formáty v sprievodnom programe. Na novom medzinárodnom fóre budú prvýkrát zaradené prednášky v angličtine.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle 1

Európa požaduje celosvetový zákaz zabijackých robotov vybavených umelou inteligenciou. Tieto krajiny sú proti

19.09.2018 00:10

Európsky parlament schválil uznesenie, v ktorom požaduje medzinárodný zákaz vývoja, výroby a používania autonómnych zbraní. Ide o stroje, ktoré sú naprogramované tak, aby vyberali a napádali ciele pom ...

Lifestyle

Pozor na spamové pasce. Výrazne znížia doručitelnosť e-mailov, alebo rovno zariadia cestu na blacklist

19.09.2018 00:05

Veľké množstvo správ, ktoré každý deň chodí do e-mailových schránok, je možné bez nadsádky označiť za spam. Pre jeho detekciu sa používajú rôzne postupy a medzi najvýkonnejšie patria takzvané spamové ...

Lifestyle 1

Facebook má problém. Viac ako štvrtina amerických používateľov si ho za posledný rok vymazala zo smartfónu

13.09.2018 00:05

Nová štúdia Pew Research Center naznačuje, že Facebook trpí škandálom súvisiacim s únikom súkromných dát používateľov zo začiatku tohto roka. V prieskume, kde sa zúčastnilo 4500 dospelých Američanov, ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

IWAYDAY_2018

Najnovšie videáPC forum button