Image
24.9.2018 5 Comments

Nakupovali sme v predajni budúcnosti od Alza (+ video)

Čoraz viac ľudí preferuje pri nakupovaní e-shopy. Snáď jedinou nevýhodou online nakupovania je doručenie tovaru. Niekto musí od kuriéra prevziať zásielku a to je niekedy problém aj napriek tomu, že sa môžete s doručovateľskou službou dohodnúť na čase doručenia keď bude niekto doma. Alza tento problém rieši pomocou úložných boxov AlzaBox, kde si môžete objednaný tovar kedykoľvek prevziať a v Prahe najnovšie aj sofistikovanejšou formou takzvaných predajní budúcnosti. 

Vyzdvihnutie tovaru v predajni budúcnosti:

Na testovanie smartfónov, ktoré po pripojení klávesnice, myši a veľkej obrazovky som potreboval klávesnicu s pripojením cez bluetooth, tak som si ju objednal pred cestou do Prahy aby som ju mohol vyzdvihnúť v predajni budúcnosti. Proces objednávania je štandardný, akurát doručenie si vyberiete do takéhoto typu „odberného“ miesta. Objednávka prebehla bez problémov. 

Stránka e-shopu ma SMS aj mailom informovala, že tovar si budem môcť prevziať vo vybranej predajni budúcnosti nasledujúci deň od rána. Mail aj SMS obsahovali autorizačný kód. Ten som zadal pri vstupe do predajne. V predajni sú okrem schránok aj dva monitory na komunikáciu s videooperátorom, ktorý vám vie poradiť. Väčšina schránok v miestnosti je na zákazníkmi objednaný tovar, no v niektorých schránkach sú vybrané produkty, ktoré sa často nakupujú a tie si môžete kúpiť a zobrať okamžite. Napríklad sa vám poškodí kábel, ukradnú vám telefón a podobne a túto situáciu môžete okamžite riešiť. Preto sa do predajne dá vstúpiť nielen po zadaní autorizačného kódu ale aj po načítaní platobnej karty.

Ak máte objednaný tovar, cestu k príslušnej schránke vám indikuje reťazec svietiacich diód v podlahe. 

Ak do predajne vstúpia viacerí zákazníci, sú k svojim schránkam navigovaní diódami rôznych farieb. Lepšie raz vidieť ako 3x čítať, takže postup nakupovania si pozrite v našom videu. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 2

Načo drony. Včely dostanú ruksak so senzormi, aby pomohli sledovať úrodu

13.12.2018 00:25

Farmári síce môžu použiť na sledovanie svojich polí drony, tie však majú isté obmedzenia. Máloktoré môžu letieť dlhšie ako 20 – 30 minút naraz. Preto výskumníci z Washingtonskej univerzity prišli so š ...

Inovácie

PR: Viber spúšťa exkluzívne centrum zábavy pre tohtoročné Vianoce

12.12.2018 13:24

Vianočný obsah zhromaždený na jednom mieste pomáha užívateľom zdieľať a šíriť sviatočnú atmosféru po celom svete. Nastal čas Vianoc, kedy oveľa častejšie myslíme na svojich blízkych, najmä tých, s kt ...

Inovácie 3

Kalifornia schválila zákon vyžadujúci nainštalovať na nových domoch solárne panely

11.12.2018 00:15

Kalifornia bude podľa nového stavebného zákona, ktorý je prvý svojho druhu v USA, vyžadovať solárne panely na väčšine nových domov. Všetky novopostavené rodinné domy i bytové domy budú musieť mať od 1 ...

q

5 Comments

 1. Recenzia dobra, ale na omyle reakcia na: Nakupovali sme v predajni budúcnosti od Alza (video)
  25.9.2018 00:09
  Prakticke na vyzdvihnutie tovaru to urcite bude, ale buducnost to neni. Dizajn z roku 1980, t.j. hole steny a svetielka.
  Predajna buducnosti by to bola, keby ma nejaky "prirodny" esteticky dizajn ;)
  Reagovať
 2. Podvodnici v Alza reakcia na: Nakupovali sme v predajni budúcnosti od Alza (video)
  24.9.2018 22:09
  Alza su podvodnici. Nedodrziavaju pravidla na ochranu spotrebitela, smejdove praktiky su na dennom poriadku a je mi luto, ze PC Revue sa necha podplatit na tvorenie pozitivnej reklamy pre takuto firmu..
  Reagovať
  • RE: Podvodnici v Alza reakcia na: Podvodnici v Alza
   25.9.2018 14:09
   No neviem, spomedzi vsetkych predajcov mam s alzou asi najlepsie skusenosti.
   Reagovať
 3. Buni reakcia na: Nakupovali sme v predajni budúcnosti od Alza (video)
  24.9.2018 13:09
  Alza prodejny českých vyšehradských socialistov. Podporíme ich nejako, slovkom či inak, alebo nie?
  Reagovať
 4. ? predajna buducnosti reakcia na: Nakupovali sme v predajni budúcnosti od Alza (video)
  24.9.2018 11:09
  len ina verzia alzaboxov a zaroven aj nakladnejsia... nechapem aka buducnost..
  a ceny alza uz davno nemá naj...
  Reagovať

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button