SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Najväčšia 3D tlačiareň na svete má stavať domy pre ľudí postihnutých katastrofami

0

Príčinou vzniku najväčšej deltovej 3D tlačiarne s názvom BigDelta je snaha pomáhať obetiam živelných pohrôm. V prípade potreby by im mala umožniť rýchle a lacné vytlačenie nového príbytku.

Takmer 12 metrov vysoká tlačiareň BigDelta s obvodom okolo 7 metrov využíva takzvané deltové konštrukcie, kde tlačovú hlavu drží trojica ramien. Hlava je plnená špeciálnou zmesou, ktorá sa vytláča vrstva po vrstve do tvaru budovy. Na tlač sú využívané lokálne materiály, ako hlina, íl alebo rastlinné vlákna na spevnenie, takže náklady na stavbu domu sú minimálne. Na prácu tlačiareň potrebuje už len 100 W napájací zdroj.

bigdelta2.jpg

Postavenie BigDelty je splneným snom, keď sa zamyslíme nad situáciou okolo roku 2030, keď sa predpokladá, že viac ako 4 miliardy ľudí nebudú zarábať viac než 3000 dolárov ročne. OSN vypočítala, že o 15 rokov bude potrebné každý deň po svete vybudovať okolo 100 000 domov s cieľom uspokojiť dopyt." Tlačiareň BigDelta by mala byť riešením tohto problému.

bigdelta3.jpg

To, ako bude presne vyzerať dom vytlačený touto 3D tlačiarňou zatiaľ nevedno, no predpokladá sa, že na začiatok pôjde skôr o jednoduchšie obydlia.

bigdelta_prototyp.jpg

Zdroj: gizmag.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať