Image
13.12.2017 2 Comments

Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?

Populárny systém Disqus kúpila spoločnosť Zeta Global. Tá sa zaoberá analýzou tzv. Big data, čo by mohlo teoreticky znamenať, že bude chcieť nejako analyzovať aj komentáre. 

A v systéme Disqus ich bude naozaj veľa, pretože je nasadený na obrovskom množstve webov. Každý mesiac sa cez Disqus zverejní cez 50 miliónov komentárov.

Vlastný komentárový systém, kde je majiteľ stránky súčasne aj majiteľom komentárov, majú len niektoré weby. Naopak weby, ktoré chceli ušetriť, prípadne uľahčiť prihlasovanie, nasadili potrebný systém od Facebooku - čím nad komentármi ale úplne stratili kontrolu.

Systém Disqus sa dlho zdal ako jediná alternatíva, pretože umožňoval jednoduché nasadenie aj prihlasovanie cez viacero druhov účtov. Najlepším, hoci nie najlacnejším riešením, ostáva vlastný komentárový systém s umožneným prihlásenia aj cez sociálne siete.

Zdroj: cnews.cz

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Slovenská premiéra Samsung Galaxy A6 a A6+

12.05.2018 22:05

Samsung predstavil slovenským novinárom predpredajné vzorky nových smartfónov. Dizajnový štýl a funkcie týchto modelov strednej triedy sú cielené predovšetkým na mladých ľudí. Aj to je dôvod, prečo ne ...

Inovácie 5

Microsoft zmení spôsob fungovania Alt-Tab vo Windows 10

11.05.2018 00:20

Ďalšia veľká aktualizácia Windows 10 s kódovým označením Redstone 5 sa testuje už niekoľko týždňov a Microsoft postupne odhaľuje nové funkcie, s ktorými experimentuje. Patrí medzi ne aj funkcia s názv ...

Inovácie

Facebook chystá novinky, jednou z nich je vlastná zoznamka

04.05.2018 00:25

Prvé dva májové dni sa v americkom San Jose konala vývojárska konferencia F8 organizovaná Facebookom. Novinky, ktoré na nej šéf sociálnej siete Mark Zuckerberg prezentoval, naznačujú, že Facebook sa v ...

2 Comments

 1. najlepší systém je bez prihlásenia reakcia na: Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?
  13.12.2017 10:12
  najlepší systém je bez prihlásenia. Koho ma baviť sa stále prihlasovať na nejakom zariadení, ked ich musí striedať vela.
  Reagovať
 2. A tento reakcia na: Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?
  13.12.2017 09:12
  Disqus bude riešiť od mája 2018 aj GDPR pri komentároch pre prevádzkovateľa webu. Na druhej strane si veľké firmy toto poriešia samé a za to budú mať k dispozícii obrovské kvantum dát na analýzu a predaj reklamy. Alebo ovplyvňovanie politickej hry na demokraciu.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button

Socialize