Image
13.12.2017 2 Comments

Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?

Populárny systém Disqus kúpila spoločnosť Zeta Global. Tá sa zaoberá analýzou tzv. Big data, čo by mohlo teoreticky znamenať, že bude chcieť nejako analyzovať aj komentáre. 

A v systéme Disqus ich bude naozaj veľa, pretože je nasadený na obrovskom množstve webov. Každý mesiac sa cez Disqus zverejní cez 50 miliónov komentárov.

Vlastný komentárový systém, kde je majiteľ stránky súčasne aj majiteľom komentárov, majú len niektoré weby. Naopak weby, ktoré chceli ušetriť, prípadne uľahčiť prihlasovanie, nasadili potrebný systém od Facebooku - čím nad komentármi ale úplne stratili kontrolu.

Systém Disqus sa dlho zdal ako jediná alternatíva, pretože umožňoval jednoduché nasadenie aj prihlasovanie cez viacero druhov účtov. Najlepším, hoci nie najlacnejším riešením, ostáva vlastný komentárový systém s umožneným prihlásenia aj cez sociálne siete.

Zdroj: cnews.cz

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei chce skoncovať s výrezom v displeji. Nahradí ho dierou

24.07.2018 00:15

Nadchádzajúci smartfón Huawei údajne bude mať namiesto výrezu otvor, ktorý bude úplne obklopený displejom. Bude v ňom umiestnený predný fotoaparát. Podľa čínskeho webu ETNews by zariadenie s takýmto 6 ...

Inovácie

Apple ohlásil na WWDC 2018 záplavu noviniek

08.06.2018 00:15

Na práve prebiehajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2018 predstavil Apple množstvo nových produktov, funkcií a nástrojov. Hneď v úvode CEO spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť od založenia App ...

Inovácie

Aktualizovaná aplikácia Notability dokáže vyhľadávať aj v ručne písaných poznámkach

25.05.2018 00:20

Obľúbená aplikácia pre iOS na poznámky a anotácie Notability dostala v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá jej pridáva nové funkcie. Verzia 8.0 zahŕňa rozpoznávanie a konverziu rukopisu, novú funkciu Mul ...

q

2 Comments

 1. najlepší systém je bez prihlásenia reakcia na: Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?
  13.12.2017 10:12
  najlepší systém je bez prihlásenia. Koho ma baviť sa stále prihlasovať na nejakom zariadení, ked ich musí striedať vela.
  Reagovať
 2. A tento reakcia na: Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?
  13.12.2017 09:12
  Disqus bude riešiť od mája 2018 aj GDPR pri komentároch pre prevádzkovateľa webu. Na druhej strane si veľké firmy toto poriešia samé a za to budú mať k dispozícii obrovské kvantum dát na analýzu a predaj reklamy. Alebo ovplyvňovanie politickej hry na demokraciu.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button