Image
13.12.2017 2 Comments

Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?

Populárny systém Disqus kúpila spoločnosť Zeta Global. Tá sa zaoberá analýzou tzv. Big data, čo by mohlo teoreticky znamenať, že bude chcieť nejako analyzovať aj komentáre. 

A v systéme Disqus ich bude naozaj veľa, pretože je nasadený na obrovskom množstve webov. Každý mesiac sa cez Disqus zverejní cez 50 miliónov komentárov.

Vlastný komentárový systém, kde je majiteľ stránky súčasne aj majiteľom komentárov, majú len niektoré weby. Naopak weby, ktoré chceli ušetriť, prípadne uľahčiť prihlasovanie, nasadili potrebný systém od Facebooku - čím nad komentármi ale úplne stratili kontrolu.

Systém Disqus sa dlho zdal ako jediná alternatíva, pretože umožňoval jednoduché nasadenie aj prihlasovanie cez viacero druhov účtov. Najlepším, hoci nie najlacnejším riešením, ostáva vlastný komentárový systém s umožneným prihlásenia aj cez sociálne siete.

Zdroj: cnews.cz

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Google bude prenajímať vlastný cloud procesorov TPU pre umelú inteligenciu.

15.02.2018 00:10

Cena je 6,50 dolára na hodinu Google v rámci služby Google Cloud Platform (GCP) sprístupnil v týchto dňoch beta verziu svojich procesorov na akceleráciu umelej inteligencie a strojového učenia Cloud ...

Inovácie 8

Takto by mohol vyzerať nový Prieskumník vo Windows. Microsoft by sa mohol inšpirovať...

09.02.2018 00:30

Hoci Microsoft niekoľkokrát prerábal vzhľad systému Windows, jedna jeho časť zostala relatívne nedotknutá. Prieskumník súborov (Windows File Explorer) si dodnes zachoval svoj vzhľad, pochádzajúci ešt ...

Inovácie 3

Alza už umožňuje za tovar platiť aj kryptomenou Litecoin

06.02.2018 00:30

Alza.cz dnešným dňom zavádza na svojom e-shope platbu ďalšou kryptomenou, tentokrát Litecoinom (LTC). Platby umožní na e-shopoch alza.cz, alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Zákazníc ...

2 Comments

 1. najlepší systém je bez prihlásenia reakcia na: Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?
  13.12.2017 10:12
  najlepší systém je bez prihlásenia. Koho ma baviť sa stále prihlasovať na nejakom zariadení, ked ich musí striedať vela.
  Reagovať
 2. A tento reakcia na: Najväčší systém na webové komentáre Disqus kúpila firma spracovávajúca big data. Na čo jej bude?
  13.12.2017 09:12
  Disqus bude riešiť od mája 2018 aj GDPR pri komentároch pre prevádzkovateľa webu. Na druhej strane si veľké firmy toto poriešia samé a za to budú mať k dispozícii obrovské kvantum dát na analýzu a predaj reklamy. Alebo ovplyvňovanie politickej hry na demokraciu.
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá