Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Najpredávanejšiu aplikáciu Peace stiahol po 2 dňoch z App Storu sám tvorca

0

Tesne po spustení nového mobilného operačného systému iOS 9 sa na App Store objavilo hneď niekoľko aplikácií, ktoré majú za úlohu blokovať reklamy. Jedna z nich s názvom Peace zaznamenala nevídaný úspech a dostala sa na prvé miesto v rebríčku všetkých platených aplikácií. Predbehla dokonca aj kultovú hru Minecraft. Nemala však dlhú životnosť. Po dvoch dňoch sa ju sám tvorca rozhodol zmazať.

Za aplikáciou Peace stojí známy vývojár Marco Arment, ktorý sa už stihol podpísať pod niekoľko úspešných mobilných služieb, ako je napríklad Tumblr, Overcast či Instapaper. Jeho nový blokátor za 2,99 USD sa účinne pustil do boja proti násilnej forme internetových reklám, no zakrátko ho z App Storu dobrovoľne stiahol.

app_peace.jpg

Napriek tomu, že aplikácia Peace vývojárovi Armentovi zarobila za 36 hodín viac než 31-tisíc eur (vďaka 12-tisícom predaných kópií), jeho svedomie bolo silnejšie. Podľa jeho slov blokátor znemožňoval zarábať aj mnohým nevinným prevádzkovateľom rôznych webových stránok: „Nestojí to za to. Mám to obrovské šťastie, že môžem podobnú príležitosť odmietnuť, a nechcem ju upierať nikomu, kto to chce vyskúšať. Ja na tento biznis skrátka nie som stavaný."

marco_arment.jpg

Na vrchole rebríčka vystriedal aplikáciu Peace iný blokátor Crystal, ktorý sa predáva za sumu 0,99 USD.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať