Image
27.3.2018 2 Comments

Najočakávanejšie zmeny a vylepšenia pre IPhone 11 a IPhone X plus

Ak Apple dodrží pravidelný harmonogram predstavovania nových zariadení, môžeme predpokladať, že uvidíme nové modely iPhone niekedy začiatkom septembra.

Dohady, ktoré začal známy analytik Ming-Chi Kuo svedčia o tom, že budú predstavené dva väčšie modely s celoplošným OLED displejom s uhlopriečkou 6,5 a 6,1 palca. Mohli by obsahovať technológiu 3D Touch a dual rear kameru za nižšiu cenu ako sa aktuálne predáva iPhone X.
Pravdepodobnosť implementácie: 65%

Virtuálna realita
Minulý rok, po uvedení nového iOS 11 a pridaní podpory pre rozšírenú realitu pre iPhone 6S a novších modelov sme mohli vidieť mnoho nových aplikácií, zameraných priamo na rozšírenú realitu uvedených na App Store. Tim Cook, CEO Apple, síce svojho času uviedol, že ,,vidí väčšie využitie zariadení s rozšírenou, než virtuálnou realitou,, no špekuluje sa aj o samostatných VR okuliaroch, podobných Oculus Rift od Facebooku, ktoré by tiež mohli byť uvedené na trh. Bolo by pekné vidieť headset od Applu, v blízkej budúcnosti to však nepredpokladáme.
Pravdepodobnosť implementácie: 20%

Lepšie Face ID
Napriek výbornému vyhotoveniu v IPhone X je technológia Face ID stále pomalšia ako snímanie Touch ID. Apple si však iste dá záležať na vývoji novej, rýchlejšej a inteligentnejšej verzie Face ID, ktorá by mohla zahŕňať snímanie tváre pod rôznymi uhlami a lepším výkonom v príliš osvetlenom prostredí.
Pravdepodobnosť implementácie: 70%

Rýchlejší procesor s lepšou 3D grafikou a lepšia výdrž batérie
Toto je jedna z najpravdepodobnejších zmien a zlepšení, ktoré môžeme od nových zariadení očakávať. Ako po minulé roky, Apple vždy implementoval nové generácie procesorov, a nebude to inak ani tento rok. Čip A11, vyrába spoločnosť TSMC 10 nmtechnológiou. Kolujú informácie, že by mala dodávať aj čipy A12, ktoré budú vyrábané 7 nanometrovou technológiou, čím by mali zaručiť ešte lepší výkon a výdrž. Ďalej môžeme očakávať aj zväčšenie RAM pamäte z 2 GB pri iPhone 8 a 8plus a 3 GB pri iPhone X, na minimálne 4 GB, ako to urobil ah Samsung pri Galaxy S9. Treba spomenúť, že Samsung Galaxy S9+ prišiel na trh s veľkosťou RAM až 6 GB.
Pravdepodobnosť implementácie: 100%

Lepšia kamera a fotoaparát
Apple známy  tým, že každoročne o kúsok posunie kvalitu kamery a fotoaparátu a nepredpokladáme, že tento rok spraví výnimku. iPhone X je vybavený dual kamerami, poskytujúcimi väčšiu flexibilitu pri snímaní a fotení. Na čo by sa mal však zamerať, je snímanie fotiek pod slabým osvetlením, ak sa nechce nechať zahanbiť konkurenciou.
Pravdepodobnosť implementácie: 100%

Výrazne väčšia výdrž batérie
Napokon tu máme starý známy problém všetkých smartfónov, výdrž batérie. Každý rok sa Apple snaží urobiť telefón výkonnejší a tenší, no často na úkor batérie. Je však pravdepodobné, že tentoraz svoju výdrž o nejaké percento určite navýši. Či už to bude rozpoznateľné, závisí od miery zlepšenia procesora a celkového priestoru na batériu vnútri telefónu.
Pravdepodobnosť implementácie: 5%

Zdroj: cnet.com

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Q4 Security je premium partnerom Panasonic Business

18.10.2019 19:09

Spoločnosť Q4 Security je už 25 rokov dodávateľom bezpečnostných riešení. Začiatkom tohto roku získala certifikát Premium Partnera spoločnosti Panasonic Business, dodávateľa špičkových bezpečnostných ...

Technológie 1

Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

17.10.2019 00:05

Čínske médiá nazývajú nový „ozbrojený vrtuľník“ Super Great White Shark (super veľký biely žralok), pretože evokuje skôr obrazy zo sci-fi filmov z polovice 20. storočia než technológiu 21. storočia. ...

Technológie

Inteligentné vykurovanie v inteligentnom byte

17.10.2019 00:10

Špeciálny projekt Vykurovanie je vo väčšine domov či bytov energeticky najnáročnejší subsystém a jeho optimalizáciou sa v mnohých prípadoch dajú dosiahnuť značné úspory. Dodávatelia riešení pre intel ...

2 Comments

 1. to už nie je telefon ale tehla reakcia na: Najočakávanejšie zmeny a vylepšenia pre IPhone 11 a IPhone X plus
  27.3.2018 17:03
  dakujem, neprosím
  Reagovať
 2. SE? reakcia na: Najočakávanejšie zmeny a vylepšenia pre IPhone 11 a IPhone X plus
  27.3.2018 08:03
  A nejake info, ci bude aj vo verzii SE? veeelmi vela ludi by ocenilo ;)
  Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019