Náhodný únik odhalil novú ponuku Štart vo Windows 10

0

Microsoft omylom vydal testerom Windows Insider internú 32-bitovú verziu zostavenia 18947 Windows 10, ktorá je určená na vývoj Xboxu. Je to síce verzia z odnože Canary, ale Micorsoft ju nedopatrením distribuoval všetkým testujúcim vo Fast Ringu i Slow Ringu. Zostavenie obsahuje nový dizajn ponuky Štart, no podľa snímok publikovaných na účte NTAuthority na Twitteri ide zjavne o veľmi skorú verziu a používateľské rozhranie bez živých dlaždíc (Live Tiles) ešte nie je dokončené.

Funkcia Živé dlaždice v systéme Windows 10 sa už nejaký čas neaktualizovala, posledné aktualizácie pridali niekoľko možností prispôsobenia. Začiatkom tohto roka sa začalo hovoriť o tom, že spoločnosť testuje rozhranie bez živých dlaždíc pre Windows Lite, no nie je jasné, či chce v dohľadnom čase úplne zrušiť dlaždice v ponuke Štart vo Windows 10.

Nie je to prvýkrát, čo sa Microsoft dopustil takejto chyby. V roku 2017 spoločnosť vydala interné verzie systému Windows 10 pre PC a mobilné telefóny a spôsobila, že niektoré zariadenia sa dostali do slučky reštartov. Firma rýchlo zistila chybu a pomohla postihnutým používateľom Windows 10 pomocou nástroja na obnovenie zariadenia.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft pocitac system

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať