Nadzvukové lietadlá sú znovu v kurze. Budeme raz cestovať z Londýna do New Yorku za 3,5 hodiny?

1

Jedenásťčlenný startup z USA chce vyrobiť lietadlá, vďaka ktorým by sme cestovali rýchlosťou vyššou ako 2300 km/h, čo znamená, že z Londýna do New Yorku by sme cestovali namiesto 7 hodín, necelé 3,5 hodiny.

Cena za letenku z Londýna do New Yorku by mala stáť okolo 5000 USD (necelých 4500 EUR), čo je cena porovnateľná dnešným cenám v biznis triede. Tento startup má veľký potenciál na úspech, nakoľko už stihol získať prvé objednávky. Prvá objednávka odišla z leteckej spoločnosti Virgin na 10 kusov lietadiel v hodnote vyššej ako 2 miliardy USD. Podľa slov členov tohto startupu sa môžeme tešiť na ich prvé lietadlo koncom roku 2017. Objaví sa aj v Európe, keďže získali objednávku na 15 kusov lietadiel aj od európskej aerolinky v hodnote 3 miliardy USD.

Zdroj: CNN

1 komentár

wat reakcia na: Nadzvukové lietadlá sú znovu v kurze. Budeme raz cestovať z Londýna do New Yorku za 3,5 hodiny?

31.3.2016 20:03
nic prevratne, chcel by som vidiet napr. raketu ake pouzivaju pri ceste do vesmiru. SpaceX ma uz skusenost s pristavanim rakiet, s pouzitim atmosfery kde je mensi odpor by potrebna energia bola mensia a takisto aj odpor. Divim sa ze s tym nikto este neprisiel. Samozrejme by tu nemohli byt pouzite ropne produkty, asi preto...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať