Image
21.12.2017 0 Comments

Na zrušenie zmluvy s mobilným operátorom bude stačiť textová správa

Používatelia mobilných telefónov vo Veľkej Británii čoskoro budú môcť zmeniť poskytovateľa telco služieb tak, že jednoducho pošlú operátorovi, od ktorého chcú odísť, textovú správu.

Ohlásil to britský telekomunikačný úrad Ofcom. Táto zmena znamená, že zákazníci sa budú môcť vyhnúť dlhéj procedúre s operátorom, keď chcú prejsť k inému. Operátor im vzápätí zašle kódy, pomocou ktorých prejdú k novému poskytovateľovi.

Táto možnosť by sa mala zaviesť v júli 2019 a podľa Ofcomu vďaka nej bude mať menej ľudí naťahovačky so zmenou poskytovateľa mobilných služieb.

V súčasnosti musí každý, kto chce prejsť k inému poskytovateľovi, kontaktovať svojho súčasného operátora, aby mu oznámil, že odchádza. Podľa regulačného úradu to je „jedna z najväčších prekážok“ pre ľudí, ktorí chcú zmeniť operátora. Tento krok má takisto zabrániť telekomunikačným spoločnostiam, aby zdržovali proces prechodu.

Podľa Ofcomu približne dvaja z piatich ľudí narazili aspoň na jeden závažný problém pri zmene operátora, zatiaľ čo sedem z desiatich sa stretlo „aspoň s nejakou“ ťažkosťou.

Zdroj: bbc.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 10

4ka slávi 4-té narodeniny a prichádza s tretím nekonečným produktom

04.10.2019 21:08

Najmladší operátor 4-ka pôsobí na Slovenskom trhu už 4-tý rok a za tento čas si dokázal získať priazeň množstva zákazníkov. Ako prvý slovenský operátor priniesol už v roku 2017 nekonečné dáta a pri pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019