Image
27.1.2014 0 Comments

Na základné a stredné školy poputuje 20-tisíc tabletov

dusan_caplovic.jpg Základné i stredné školy môžu žiadať o tablety či interaktívne tabule. Ministerstvo školstva zriadi v školách dohromady 1 000 digitálnych tried. Školy dostanú dohromady 5 680 celých digitálnych setov, ktoré tvorí interaktívna tabuľa, projektor i obslužný notebook. Materské školy dostanú i 2 600 farebných tlačiarní. Na základné a stredné školy poputuje aj 20-tisíc tabletov. Súčasťou digitálnych tried využívajúcich tablety budú aj wifi routery, aby sa žiaci mohli pripojiť na internet.

Ide o súčasť projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva. "Projekt je pripravený pokryť záujem všetkých škôl, ktoré sa rozhodnú do projektu prihlásiť," uviedol hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák. O digitálne sety môže žiadať každá škola, zatiaľ s výnimkou tých z Bratislavského samosprávneho kraja. Všetky informácie o zapojení sa do projektu vrátane presne stanovených kritérií na zriadenie digitálnej triedy posiela školám ministerstvo školstva v liste i e-mailoch.

„Projekt je pripravený uviesť do prevádzky všetky zariadenia, ktoré sú k dispozícii, do konca tohto školského roka. Rýchlosť budovania digitálnych tried však závisí aj od dynamiky a aktivity škôl, ktoré prejavia záujem o skvalitňovanie moderného vzdelávania," hovorí minister školstva Dušan Čaplovič. Doplnil, že informatizácia školstva bude pokračovať aj ďalšími pripravovanými aktivitami.

Projekt digitalizácie škôl za viac ako 47 miliónov eur realizuje ministerstvo školstva v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom. Financovaný je z prostriedkov Európskej únie v rámci Operačného programu informatizácia spoločnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Vzniklo Slovenské centrum pre výskum umelej inteligencie – slovak.AI

27.06.2019 00:10

Umelá inteligencia je prelomová technológia, ktorej využitie a aplikácie menia pravidlá hry nielen v obchode, priemysle, verejných politikách, ale aj v poľnohospodárstve, zdravotníctve a vzdelávaní. U ...

Informatizácia

Dodávky pre Huawei od firiem ako Panasonic, Infineon, TSMC a ďalších firiem pokračujú ďalej

24.05.2019 15:25

V nadväznosti na medializované informácie spoločnosť Huawei uviedla, že Panasonic pokračuje v dodávkach pre spoločnosť Huawei na normálnej úrovni. Panasonic to uviedol vo svojom štvrtkovom stanovisku. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá