Image
13.1.2016 0 Comments

Na pridanie slovenských či českých titulkov do Netflixu stačí stiahnuť šikovný doplnok

Hoci Netflix je dostupný už aj u nás, zatiaľ nie je lokalizovaný. Vo filmoch a seriáloch chýba slovenský dabing či titulky. Pomôcť však môže napríklad doplnok Super Netflix, ktorý si možno stiahnuť pre prehliadač Chrome.

V ďalšom kroku si potom musíte stiahnuť externé titulky z niektorého webu ponúkajúceho titulky. Väčšinou sú dostupné vo formáte SRT, ktorý však Netflix nepodporuje. Treba ich preto previesť do formátu DFXP. A tu prichádza na rad web SubFlicks, ktorý slúži na tento účel.

subflicks.jpg

Po kliknutí na voľbu Choose Subtitle File si vyberiete na svojom disku pôvodný súbor s titulkami SRT. Po kliknutí na Download ich okamžite môžete stiahnuť vo formáte DFXP.

Ak už máte titulky DFXP uložené, môžete na Netflixe spustiť prehrávanie vybraného filmu. Vďaka doplnku Super Netflix tu pribudli tri ikonky, nás teraz zaujíma tá prvá, slúžiaca na použitie SubFlicks.

Po kliknutí si vyberiete prevedený súbor DFXP, čím sa titulky načítajú. Môže sa však stať, že sa nezačnú zobrazovať automaticky. V tom prípade v spodnej lište nájdite v ponuke titulkov vami nahraný súbor DFXP.

Veľkosť, farbu či tieň titulkov môžete nastavovať priamo v Netflixe (Your Account - Subtitle Appearance). Ďalší problém, s ktorým sa môžete stretnúť, je ten, že titulky nebudú sedieť a bude ich treba prečasovať. Na to môžete opäť využiť službu SubFlicks, ktorá poskytuje funkciu Resync Subtitle. Tu môžete zvoliť spomalenie alebo zrýchlenie titulkov.

Zdroj: zive.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Priemerný mesačný prenos dát cez smartfón sa do roku 2025 zvýši na 24 GB

29.11.2019 00:05

Spoločnosť Ericsson očakáva, že v priebehu nasledujúcich šiestich rokov vzrastie celosvetový počet užívateľov pripojených k 5G na 2,6 miliardy, predovšetkým vďaka dynamike a rýchlemu rozvoju 5G ekosys ...

Internet 1

Microsoft integruje Gmail, Disk Google aj Google Kalendár do Outlook.com

22.11.2019 00:15

Microsoft plánuje integrovať Gmail, Disk Google a Kalendár Google do svojho webmailového klienta Outlook.com. Spoločnosť nedávno začala integráciu testovať na niektorých účtoch. Po krátkom nastavovaní ...

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá