Image
26.10.2016 0 Comments

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu.

Manchesterská spoločnosť Dyn Inc. oznámila, že jej dátové centrá boli zasiahnuté tromi vlnami útokov DDoS, ktoré zahltili jej servery nežiaducim dátovými prenosmi, takže používatelia nemali prístup na populárne stránky v USA ani v Európe.  Dyn poskytuje služby približne 6 percentám amerických spoločností z Fortune 500. Do útoku boli zapojené desiatky miliónov zariadení pripojených na internet vrátane obľúbených, ale slabo zabezpečených prístrojov, ako sú napr. videokamery s uzavretým okruhom, digitálne videorekordéry a dokonca aj inteligentné termostaty.

K zodpovednosti za útok sa cez Twitter prihlásili členovia skupiny New World Hackers. Uviedli, že pomocou organizovanej siete zombie počítačov, tzv. botnetom, zaplavili servery spravované firmou Dyn neuveriteľným objemom 1,2 TB dát za sekundu. Ich tvrdenie však nebolo možné overiť.

Táto skupina sa v minulosti prihlásila k zodpovednosti za podobné incidenty vrátane útoku na ESPN.com v septembri a na BBC v decembri.  Pri tom sa však použila len polovica výpočtového výkonu v porovnaní s piatkovým náporom.

Podľa servera Politico sa okrem New World Hackers podieľala na útoku aj hacktivistická skupina Anonymous a išlo o odplatu za rozhodnutie ekvádorskej vlády obmedziť prístup k internetu pre zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea.

Zdroj: cbsnews.com

 

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

DARPA pripravuje v rámci programu Gunslinger projekt „lietajúcej zbrane“

20.02.2020 00:03

V rámci programu Gunslinger sa budú vyvíjať a demonštrovať technológie, ktoré umožnia vytvoriť vzdušný taktický raketový systém, schopný podporiť rôzne misie. Mal by spájať vysokú ovládateľnosť raketo ...

Bezpečnosť

Hackeri by mohli odstaviť satelity alebo ich premeniť na zbrane

17.02.2020 00:04

V januári sa spoločnosť SpaceX stala prevádzkovateľom najväčšej aktívnej satelitnej konštelácie na svete. Tá pozostáva z 242 satelitov obiehajúcich okolo planéty, v nasledujúcom desaťročí ich chce fir ...

Bezpečnosť 2

Počítač s Windows je vraj menej náchylný na infikovanie malvérom ako Mac

14.02.2020 00:20

Antivírusová spoločnosť Malwarebytes v týchto dňoch zverejnila rozsiahlu správu o výskyte rôznych typov škodlivého softvéru v rôznych operačných systémoch. Najzaujímavejšie zistenie je to, že počítače ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá