Image
26.10.2016 0 Comments

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu.

Manchesterská spoločnosť Dyn Inc. oznámila, že jej dátové centrá boli zasiahnuté tromi vlnami útokov DDoS, ktoré zahltili jej servery nežiaducim dátovými prenosmi, takže používatelia nemali prístup na populárne stránky v USA ani v Európe.  Dyn poskytuje služby približne 6 percentám amerických spoločností z Fortune 500. Do útoku boli zapojené desiatky miliónov zariadení pripojených na internet vrátane obľúbených, ale slabo zabezpečených prístrojov, ako sú napr. videokamery s uzavretým okruhom, digitálne videorekordéry a dokonca aj inteligentné termostaty.

K zodpovednosti za útok sa cez Twitter prihlásili členovia skupiny New World Hackers. Uviedli, že pomocou organizovanej siete zombie počítačov, tzv. botnetom, zaplavili servery spravované firmou Dyn neuveriteľným objemom 1,2 TB dát za sekundu. Ich tvrdenie však nebolo možné overiť.

Táto skupina sa v minulosti prihlásila k zodpovednosti za podobné incidenty vrátane útoku na ESPN.com v septembri a na BBC v decembri.  Pri tom sa však použila len polovica výpočtového výkonu v porovnaní s piatkovým náporom.

Podľa servera Politico sa okrem New World Hackers podieľala na útoku aj hacktivistická skupina Anonymous a išlo o odplatu za rozhodnutie ekvádorskej vlády obmedziť prístup k internetu pre zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea.

Zdroj: cbsnews.com

 

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Phishing cielený na Instagram sa maskuje za dvojfázové overovanie

12.09.2019 00:05

Počiatky phishingových útokov boli v znamení snahy kybernetických zločincov o preniknutie do bankových účtov. Teda tam, kde oprávnene očakávali možnosť dostať sa k peniazom. Pred pár rokmi sme zaznam ...

Bezpečnosť

Batérie a ich negatívny dopad: Praktické fakty o recyklácii a zmiernení nebezpečenstva

11.09.2019 00:10

Vďaka recyklácii možno negatívny dopad vyhodených batérií a akumulátorov - na prírodu i nás samotných - významne zmierniť. Viete napríklad, že v Európe už dokážeme v priemere recyklovať skoro polovicu ...

Bezpečnosť

Pozvánka na najväčší európsky veľtrh bezpečnostných technológií it-sa

30.08.2019 13:00

Výstavné centrum v Norimbergu sa v dňoch 8. – 10. októbra 2019 stane neformálnym európskym centrom informačnej bezpečnosti. Svoje produkty a riešenia z oblasti bezpečnostného hardvéru, softvéru a služ ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

IT GALA stvorec 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019