SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Na linke Slovak Lines do Viedne zaplatíte aj bezkontaktnou platobnou kartou

Tlačové správy
0

Dopravca Slovak Lines zaviedol pre cestujúcich na frekventovanej linke Bratislava – Viedeň, ktorá obsluhuje aj letisko Schwechat, užitočnú novinku – pri nákupe cestovného lístka v autobuse môžu zaplatiť aj bezkontaktnou platobnou kartou.

Túto možnosť uvítajú hlavne cestujúci, ktorí sa vracajú z krajín mimo eurozóny a nemajú so sebou hotovosť. Aj nám sa to pri návratoch zo služobných ciest stávalo a museli sme to riešiť výberom z bankomatu na letisku. Nové terminály POS na bezkontaktné platby v autobusoch fungujú vďaka spolupráci Slovak Lines, Mastercard, ČSOB a TransData. Bezkontaktný spôsob platby je možný do sumy 20 eur bez zadávania PIN kódu. Cena lístka na letisko je okolo 5 eur, takže z hľadiska limitu sú platby bezproblémové aj pri nákupe viacerých lístkov.

Malé zlepšenia sú základom veľkých projektov, bezkontaktné a bezproblémové platby sú jedným zo základných pilierov infraštruktúry koncepcie Smart City

Spoločnosť MasterCard očakáva, že rozširovanie inovatívnych projektov využívajúcich bezhotovostné platenie bude pokračovať. „Prináša množstvo predností, ako sú rýchlosť, bezpečnosť alebo pohodlnosť. Ľudia majú o bezkontaktné platby v doprave veľký záujem. Spoluprácu so Slovak Lines preto rozhodne vítame a sme presvedčení, že ďalší dopravcovia budú tento pozitívny príklad nasledovať,“ hovorí Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko. „Veľkú výhodu vidíme práve v použití bežnej bankovej karty, ktorú už človek vlastní. Pri platbe v autobuse tak nepotrebuje žiadnu inú kartu alebo hotovosť. Toto je na Slovensku možné po prvýkrát,“ zdôraznil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

V minulom roku overený slovenský dopravca uviedol nové najmodernejšie autobusy s rýchlym Wi-Fi internetom a zabudovanými obrazovkami ponúkajúcimi zábavný portál s filmami či hudbou. Autobusy na linke Bratislava – Viedeň premávajú denne každú hodinu z autobusovej stanice Mlynské nivy. Cestujúcich vozia na medzinárodné letisko Schwechat alebo priamo do centra hlavného mesta Rakúska. Cena lístka zahŕňa: občerstvenie (minerálka a snack), dennú tlač a časopisy, príručnú batožinu a 2 ks cestovnej batožiny bez poplatku s nadštandardným poistením až do tisíc eur. Cestovať sa dá už od 1 eura, pritom štandardné cestovné stojí 5 eur, za obojsmerný lístok cestujúci zaplatí zvýhodnenú cenu 8 eur.

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Slovak Lines Mastercard

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať