Image
28.9.2018 0 Comments

Na Slovensku sa bude konať po prvýkrát hub, ktorý má pomôcť migrenikom

Prvý hub určený pre developerov, web dizajnérov, IT špecialistov či data analytikov zameraný na pomoc pacientom trpiacich migrénou, sa bude konať v dňoch 12. – 14. októbra v bratislavskom Impact Hube. Trojdňové podujatie #hackathonmigrena má za cieľ upriamiť pozornosť na migrénu ako závažné neurologické ochorenie, ktorým trpia tisíce Slovákov bez rozdielu veku či pohlavia. Toto ochorenie je dnes verejnosťou výrazne podceňované a má nízku mieru akceptácie spoločnosti. Mnohí ju nepovažujú za chorobu a častokrát sa stáva terčom „hejtov“ či posmeškov. Na víťazný tím čaká honorovaná odmena vo výške 1500 eur. Súčasťou poroty okrem zástupcu pacientov a lekárov budú Peter Kolesár, CEO Neulogy a Braňo Schmidt z Impact Hubu.

Celosvetovo ovplyvňuje migréna viac ako 10 % svetovej populácie. V Spojených štátoch ročne postihne viac ako 6 % mužov a 18 % žien. V Európe trpí aspoň raz ročne migrénou 6 –15 % mužov a 14 – 35 % žien. Ťažšia forma migrény sa objavuje približne u 2,2 % populácie. O chronickej migréne hovoríme vtedy, ak pacient trpí migrénou osem a viac dní do mesiaca, a to aspoň tri mesiace po sebe.     

„Migréna je bolestivé neurologické ochorenie, ktoré postihuje všetky aspekty života. Doslova prenasleduje ľudí v práci, počas voľna i vtedy, keď trávime čas s priateľmi a rodinou. Žiaľ, nielen na Slovensku je toto ochorenie spoločnosťou stále neakceptované a výrazne zľahčované. Migréna je však choroba, ktorú je dôležité včas rozpoznať od bežných bolestí hlavy a liečiť, podobne ako iné neurologické ochorenia,“ hovorí MUDr. František Jurčaga, primár neurológie nemocnice sv. Michala v Bratislave a člen poroty #hackathonmigrena.

„Hakacthony sú na Slovensku organizované niekoľko rokov, ale prvýkrát je tu príležitosť pracovať na zaujímavom riešení pre „zákazníka“, ktorým je pacient. Urýchliť diagnostiku ochorenia alebo inovatívnou formou zlepšiť jeho osvetu. Je tu priestor nielen pre developerov, ale aj marketérov a web dizajnérov, študentov a všetkých, ktorí si chcú prácu  na „svojom“ produkte vyskúšať,“ hovorí Martina Králová, koordinátorka a moderátorka #hackathonmigrena.   

Súčasťou programu budú aj prednášky mentorov, ktorí budú hovoriť o svojich skúsenostiach pri tvorbe produktu, jeho predaji, meraní a dátach, ako zapôsobiť na investorov a odprezentovať svoje riešenie čo najefektívnejšie. Účastníkom pomôžu skúsení mentori Mirka Rusnoková, Daniela Vunhu, Martin Palšovič, Pavol Magic, Martin Bago či Michal Matúš.

Na hackathon je možné sa prihlásiť cez webstránku hackathonmigrena.sk, kde sú zverejnené aj pravidlá a podmienky podujatia. Partnerom podujatia je Impact Hub a mediálnym partnerom Statitup.

Program nájdete na druhej strane tlačovej správy.

PROGRAM

PIATOK - 12.10. 2018

14:00 hod.
predstavenie témy (lekár, pacient)
14:40 hod.
otázky a odpovede
15:00 hod.
formovanie tímov (moderátor vyzve „lídrov tímov“, flipcharty s možnosťou pre lídrov tímov zapísať produktovú ideu..)
16:00 hod.
začiatok
22:00 hod.
ukončenie prác v tomto dni

SOBOTA - 13.10.2018

09:00 hod.
začiatok druhého dňa Hackathonu
11:00 hod. – 11-30 hod.
1. prednáška: MVP – Minimum viable product.
Michal Matúš, spoluzakladateľ Parkio a inkubátora Business Cloud
Aké minimálne parametre by mal produkt mať
S akými problémami sa stretol pri vývoji rôznych produktov a biznis nápadov
Ako dať o svojom produkte vedieť nielen na lokálnom trhu
14:00 hod. - 16.00 hod.
mentorské poradenstvo
17:00 hod. – 17.30 hod.
2. prednáška: Vizualizácia, popularizácia a zber dát.
Martin Bago, Data Scientist INSTAREA
Aké data zbierať
Mapa vizualizácie R/python
Explanatory analýza
22:00 hod.
ukončenie prác v tomto dni

NEDEĽA - 14.10.2018

08:00 hod.
začiatok tretieho dňa Hackathonu
10:00 hod. – 11-00 hod.
3. prednáška, Ako by mal vyzerať dobrý sales pitch.
Marek Šándor, spoluzakladateľ startitup.sk a ďalších webov a eshopov
Ako zaujať investorov
Skúsenosti z monetizácie svojich projektov
11:30 hod. - 12.00 hod.
mentorské poradenstvo
12:00 hod. – 14.00 hod.
príprava prezentácií
14:00 hod. – 15:00 hod.
prezentácie
15.30 hod.
vyhodnotenie a záver
odovzdanie výhry
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung uvádza na slovenský trh päticu nových modelov slúchadiel AKG so štúdiovou kvalitou zvuku

14.06.2019 15:13

Spoločnosť Samsung predstavuje slovenským zákazníkom najnovší rad bezdrôtových slúchadiel so štúdiovou kvalitou zvuku a čistým a funkčným dizajnom prémiovej značky AKG. Kvalitné spracovanie skombinova ...

Tlačové správy

Preteky SHELL ECO-MARATHON EUROPE opäť preveria úspornú jazdu Slovákov

14.06.2019 14:41

Tri slovenské študentské tímy sa pridajú k tisíckam európskych študentov, ktorí mieria na medzinárodné preteky Shell Eco-marathon Europe 2019. Na novej trati v priestoroch Mercedes-Benz World vo Weybr ...

Tlačové správy

Spoločnosť Sygic vydáva doplnok Dashcam budúcej generácie pre svoju mobilnú navigáciu

14.06.2019 13:47

Spoločnosť Sygic, celosvetový líder v oblasti navigácie s viac ako 25-ročnými skúsenosťami, predstavila nový doplnok pre mobilné telefóny – doplnok Dashcam pre svoju špičkovú GPS navigáciu. Novinka pr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button