Na Slovensko prichádza LG Q6 s unikátnym 5,5-palcovým FHD+ displejom FullVision

0

Spoločnosť LG predstavila slovenským novinárom nový telefón s  displejom FullVision, ktorý má aj vlajková loď G6. Samozrejme, ide o odlišný typ s iným rozlíšením, primeraný cenovej triede. Trieda Q má spájať prémiové funkcie, skvelý výkon a atraktívnu cenu.


Telefón na tlačovej konferencii predstavil Michal Domin zo spoločnosti LG

Do radu Q6 budú patriť modely Q6+, Q6 a Q6α. Ide o tri varianty určené rôznym používateľským nárokom na veľkosť pamäte a rýchlosť. Model Q6+ ponúkne 4 GB RAM a 64 GM ROM, základný model Q6 bude dodávaný s 3 GB pamäte RAM a 32 GB ROM a cenovo najvýhodnejší model používateľom poskytne 2 GB RAM a 16 GB ROM.

Minimalistický štýlový dizajn bez vystúpeného fotoaparátu podčiarkujú elegantné zaoblené krivky, ktoré perfektne ladia s rohmi displeja. Zvyšok tela chráni kovový rám. Aj napriek nízkej hmotnosti je telefón robustnejší, a preto vydrží každodenné intenzívne používanie. Kovový rám telefónu je vyrobený z hliníka série 7000, jednej z najsilnejších hliníkových zliatin, ktoré sú k dispozícii, využívanej v mnohých priemyselných odvetviach, ako je napríklad letectvo. Batéria zariadenia prešla pri vývoji viac ako dvadsiatimi testami, ktoré skúmali prúdenie tepla, odolnosť a ďalšie rizikové súčasti ešte v prísnejších podmienkach, než využívajú medzinárodné skúšobné protokoly.


Farebný variant, ktorý bude dostupný na slovenskom trhu

Unikátny 5,5-palcový FHD+ displej FullVision s pomerom strán 18:9 čiže 2:1 uľahčuje prehrávanie videí, prezeranie stránok, hranie hier i multitasking. Tvar telefónu bol navrhnutý tak, aby maximalizoval veľkosť obrazovky a zároveň bránil nechceným dotykom pri držaní.


Displej s pomerom strán 2:1

Vďaka perfektnému dizajnu je Q6 jednoducho a intuitívne ovládateľný. Ergonomická štúdia, ktorá prebiehala pri vývoji modelu, prispela k ovládaniu jednou rukou. Na ešte väčšie pohodlie používateľov spoločnosť pridala funkciu skenovania tváre, ktorá majiteľom Q6 urýchli odomknutie telefónu jednoduchým naklonením k sebe.


Predná kamera s uhlom záberu širokým 100° umožní, aby snímka zachytila veľkú skupinu priateľov i celú rodinu.

Zlepšenia rozhrania fotoaparátu LG UX 6.0 plne využívajú pomer strán 18:9 na displeji FullVision. Square Camera Mode, štvorcový režim fotoaparátu, umožňuje veľmi jednoduché zdieľanie fotografií a vytváranie koláží z vybraných snímok.

Telefón začíname testovať a recenziu prinesieme čoskoro.

Špecifikácie LG Q6: Čipová súprava: 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 435 Mobile Platform; displej: 5,5" 18:9 FHD + FullVision s rozlíšením 2160 x 1080, 442 ppi; pamäť: Q6: 3 GB RAM/32 GB ROM, Q6+: 4 GB RAM/64 GB ROM; Q6α: 2 GB RAM/16 GB ROM; fotoaparát: hlavný 13 Mpx, predný 5 Mpx, širokouhlý; konektivita: LTE, 3G, 2G, Wi-Fi 802.11 b, g, n, bluetooth 4.2, NFC, microUSB; batéria: 3000 mAh; operačný systém: Android 7.1.1 Nougat; rozmery 142,5 × 69,3 × 8,1 mm; hmotnosť: 149 g

Cena: 349 EUR

Špecifikácie sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho trhu, na Slovensku sa bude predávať iba u operátorov vo verzii s jedným slotom na SIM kartu.

 

 

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
LG LG Q6

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať