Image
15.8.2017 0 Comments

Na IAA predstavia projekt budúcnosti „me Convention“

Najväčšiu automobilovú výstavu na svete (IAA) vo Frankfurte obohatí v dňoch 15. až 17. septembra 2017 medzinárodné podujatie „me Convention“, ktoré má spoločenskej diskusii o relevantných témach budúcnosti poskytnúť nové impulzy. Spoločne ho zorganizujú South by Southwest® (SXSW®) a Mercedes-Benz, pričom program doplnia koncerty a iné podujatia v centre mesta. (Spoločnosť SXSW, Austin, Texas, USA, orientovaná na tvorivých ľudí vznikla v roku 1987 a preslávila sa najmä konferenciami a festivalmi s konvergenciou interaktívneho filmového a hudobného priemyslu.)

„Značka Mercedes-Benz sa teší, že spoločne s konferenciou SXSW zavedie v Nemecku nový formát podujatia zameraný pre budúcnosť. Ideme tak ďaleko nad rámec tradičných automobilových výstav a pozývame všetkých účastníkov na výmenu vedomostí, názorov a myšlienok,“ uvádza k novému projektu Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

Podujatie „me Convention“ predstaví otvorenú a inšpirujúcu platformu pre kreatívcov z tých najrozličnejších odvetví, s centrom pozornosti na dialóg, interakciu, zosieťovanie a zábavu. Stane sa súčasťou novej koncepcie výstav značky Mercedes-Benz, pretvárajúcej návštevníka na účastníka. Obsahovo sa „me Convention“ zameria na päť tém relevantných pre budúcnosť. Sú to:

  • Nová tvorba - nové spôsoby myslenia, nové postupy, nové spôsoby a mechanizmy výroby, ako aj začlenenie nových technológií nás privádzajú k úplne novým dizajnom, výrobkom a službám.
  • Nový urbanizmus - vývoj ako aj rast nových životných priestorov a nových infraštruktúr vytvára spoločnosti s novými názormi, potrebami a so zmeneným správaním.
  • Nové riadenie - klasické štýly a modely riadenia postupne vymierajú. Väčšia miera slobody, výmeny a dôvery vedie k vyššej produktivite, efektívnosti, flexibilite a zvýšeniu počtu inovácií vo firmách.
  • Nové skutočnosti - tvoríme si novú realitu: hranice medzi reálnym a digitálnym svetom stále viac splývajú a otvára sa nám tak úplne nový spôsob života, komunikácie a konzumácie.
  • Nová rýchlosť - vďaka systému „na požiadanie“ urýchľujeme veci, ktoré predtým museli absolvovať zdĺhavé procesy: spoločnosti sa transformovali a technické novinky prichádzajú takmer denne.

Témy priblížia vo svojich oblastiach významní odborníci ako napríklad: Jim Richardson (MuseumNext), Vonnie Estes (expertka na biotechnológiu),
Rana June (spoločnosť Lightwave), Marta Riggins (LinkedIn) či William Hurley (startup Honest Dollar).

Registrácia na „me Convention“ pre novinárov je dostupná cez akreditačný formulár v časti určenej pre tlač na stránke: www.me-convention.com/press.
Kontaktná adresa /press@me-convention.com/.

Zdroj: http://media.daimler.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ITAPA 2019: Čo robiť, aby Slovensko nezmeškalo vlak?

11.11.2019 22:36

Odpoveď aj na túto otázku dá jedna z najväčších konferencií svojho druhu v regióne strednej Európy. ITAPA 2019 sa začína práve dnes a potrvá až do 13. novembra v bratislavskom hoteli Crowne Plaza. Exp ...

Tlačové správy

Tatra banka sa stala najinovatívnejšou digitálnou bankou spomedzi 300 prihlásených bánk z celého sveta

08.11.2019 16:47

Celosvetové ocenenie inovatívnosti Tatra banky za rok 2019 potvrdzuje zisk predošlých ocenení „Najinovatívnejšia banka v strednej a východnej Európe“ od dvoch renomovaných časopisov. Jedným z nich bol ...

Tlačové správy

CZ: Služba VMware Cloud Director Service rozširuje možnosti využitia VMware Cloud on AWS

08.11.2019 12:22

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) na konferenci VMworld 2019 Europe představila novou multitenantní službu pro VMware cloud on AWS, která toto řešení ještě více zatraktivní a zpřístupní zákazníkům v ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá