Image
29.1.2014 0 Comments

NSA dokáže extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií

NSA-lokalizácia-telefonu.jpg Nové správy o špehovaní americkou NSA sa šíria dennodenne. Väčšina používateľov týmto správam buď neverí, alebo ich neberie na vedomie. No možno by mali. Nedávno uniknuté dokumenty z NSA totiž poukazujú na to, že vládna NSA dokáže úspešne extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií.

NSA dokáže prostredníctvom analýzy a nulovania konfiguračných dát mobilných aplikácií nájsť lokalizačné údaje (na základe GPS), etnický pôvod, vek a ďalšie osobné údaje.

Dokument tiež jasne vymedzuje, ako agenti môžu preniknúť k našim osobným údajom, ktoré mobilné aplikácie posielajú do reklamných sietí. Jedna z takýchto populárnych aplikácií, ktorá je opísaná v dokumentoch, je Angry Birds. Agenti NSA boli schopní zachytiť dáta, ktoré hra zasielala inzerentom.

facebook-nsa.png

Mobilné aplikácie nie sú jediné, ktoré dokáže NSA využiť na svoj úžitok. Google Maps sú takisto citlivé. Vždy, keď spustíte mobilnú aplikáciu, NSA je schopná určiť vašu polohu, pretože vami odosielané informácie GPS nie sú šifrované. V dokumentoch sa hovorí, že toto je slabina najmä androidových zariadení.

Ešte desivejšie sú správy, ktoré hovoria, že NSA je schopná nahrávať rozhovory prostredníctvom mikrofónu vášho zariadenia, čo znamená, že môže aktivovať mikrofón telefónu bez vášho vedomia a odpočúvať vaše rozhovory. Takisto disponuje schopnosťou pristupovať k vašim súborom, ktoré máte uložené lokálne vo vašom telefóne spolu s ďalšími údajmi, ako sú textové správy, obrázky, dáta z kalendára, e-maily a iné.

To je určite pomerne desivé, hlavne pre tých, ktorí majú obavy o svoje súkromie.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Prieskum: Aká je pripravenosť bánk a technologických spoločnosti v otvorenom bankovníctve?

18.10.2019 00:00

Smernica PSD2 - známa aj pod označením otvorené bankovníctvo - zavádza bezpečnostné opatrenia nielen pre banky, ale aj pre technologické spoločnosti, ktoré spracovávajú dáta o zákazníkoch. Prieskum p ...

Bezpečnosť

Tile ponúka nové sledovače na peňaženku, bicykel či notebook

10.10.2019 00:02

Spoločnosť Tile, známa svojimi sledovacími príveskami na kľúče a batožinu, má ambície sledovať aj viac vecí. Jej nové zariadenie Tile Slim vo veľkosti kreditnej karty je určené na sledovanie peňaženk ...

Bezpečnosť 3

Čínska sonická zbraň využíva infrazvuk na potlačenie vzbúr a demonštrácií

03.10.2019 00:05

Nová zbraň, ktorú vynašli čínski vedci, využíva nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré spôsobujú fyzické ťažkosti. Možno ňou prinútiť vzbúrencov, demonštrantov alebo kohokoľvek iného opustiť danú oblasť. ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dgitalna medicina

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019