Image
29.1.2014 0 Comments

NSA dokáže extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií

NSA-lokalizácia-telefonu.jpg Nové správy o špehovaní americkou NSA sa šíria dennodenne. Väčšina používateľov týmto správam buď neverí, alebo ich neberie na vedomie. No možno by mali. Nedávno uniknuté dokumenty z NSA totiž poukazujú na to, že vládna NSA dokáže úspešne extrahovať informácie z odosielaných dát mobilných aplikácií.

NSA dokáže prostredníctvom analýzy a nulovania konfiguračných dát mobilných aplikácií nájsť lokalizačné údaje (na základe GPS), etnický pôvod, vek a ďalšie osobné údaje.

Dokument tiež jasne vymedzuje, ako agenti môžu preniknúť k našim osobným údajom, ktoré mobilné aplikácie posielajú do reklamných sietí. Jedna z takýchto populárnych aplikácií, ktorá je opísaná v dokumentoch, je Angry Birds. Agenti NSA boli schopní zachytiť dáta, ktoré hra zasielala inzerentom.

facebook-nsa.png

Mobilné aplikácie nie sú jediné, ktoré dokáže NSA využiť na svoj úžitok. Google Maps sú takisto citlivé. Vždy, keď spustíte mobilnú aplikáciu, NSA je schopná určiť vašu polohu, pretože vami odosielané informácie GPS nie sú šifrované. V dokumentoch sa hovorí, že toto je slabina najmä androidových zariadení.

Ešte desivejšie sú správy, ktoré hovoria, že NSA je schopná nahrávať rozhovory prostredníctvom mikrofónu vášho zariadenia, čo znamená, že môže aktivovať mikrofón telefónu bez vášho vedomia a odpočúvať vaše rozhovory. Takisto disponuje schopnosťou pristupovať k vašim súborom, ktoré máte uložené lokálne vo vašom telefóne spolu s ďalšími údajmi, ako sú textové správy, obrázky, dáta z kalendára, e-maily a iné.

To je určite pomerne desivé, hlavne pre tých, ktorí majú obavy o svoje súkromie.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

Bezpečnosť

Satelity vás už nájdu kedykoľvek a kdekoľvek na planéte

04.07.2019 00:10

 V roku 2013 polícia v Grants Pass (Oregon, USA) dostala tip, že istý muž nezákonne pestuje marihuanu vo svojom dvore. Skontrolovala preto aplikáciu Google Earth a satelitný obraz spred 4 mesiacov sku ...

Bezpečnosť 1

Ochrana proti DDoS útokom podľa Orange

28.06.2019 00:12

Spoločnosť Orange Slovensko predstavila vo svojom dohľadovom centre novinárom technológie a postupy na ochranu svojej siete a zákazníkov pred kybernetickými útokmi typu DDoS. Pod výrazom DDoS útok (Di ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá