NOVÝ SUV PEUGEOT 5008

Tlačové správy
0

Značka PEUGEOT je aktuálne s modelmi 5008 a 3008 trhovým lídrom v kategórii kompaktných SUV.  SUV PEUGEOT 5008 s vyše 300 000 predanými kusmi od jeho uvedenia v roku 2017 dosiahol z komerčného hľadiska mimoriadny úspech ako v Európe, tak aj na mimoeurópskych trhoch.

PEUGEOT s hrdosťou predstavuje nový SUV PEUGEOT 5008. 

Svojím nezameniteľným štýlom  nielen predznamenáva,  kam smeruje automobilový dizajn v blízkej budúcnosti, ale zároveň na novú úroveň posúva aj vnímanú kvalitu s prepracovanou prednou maskou, novými  full LED zadnými svetlami, novými farbami karosérie a novým balíkom dizajnového príslušenstva označeným  “Black Pack” je stelesnením moderných dizajnových trendov súčasnosti.

Súčasťou nového SUV PEUGEOT 5008 sú najmodernejšie technológie, vrátane systému PEUGEOT i-Cockpit®, ktorý využíva nový vysokokvalitný displej a novú 10-palcovú dotykovú obrazovku, aby ešte intenzívnejšie pôsobil na zmysly vodiča a v neposlednom rade poskytuje aj vyššiu úroveň bezpečnosti vďaka jazdným asistentom novej generácie.

Je navrhnutý tak, aby vynikol pri akejkoľvek príležitosti, nový SUV PEUGEOT 5008 bude vašim partnerom nielen pre  plnení každodenných úloh, ale aj pri voľnočasových aktivitách.  Z hľadiska modularity má takmer neobmedzené možnosti, je schopný odviezť až sedem pasažierov a to bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti jazdných vlastností a komfortu.

Nový SUV PEUGEOT 5008  prichádza s novou štruktúrou výbav, s ktorou sa premiérovo predstavil PEUGEOT 308. Konkrétne bude dostupný v troch úrovniach výbavy, pričom pre každú z nich je naviac k dispozícii nadštandardný doplnkový balík, označovaný ako "pack".

V závislosti od krajiny bude možné nový SUV PEUGEOT 5008 kúpiť aj prostredníctvom online obchodu "PEUGEOT STORE”, v ktorom je celý proces od nákupu cez financovanie až po voľbu doručenia  plne digitalizovaný.

Odvážny dizajn

So zámerom udávať tón v oblasti dizajnu bola celá predná maska nového SUV PEUGEOT 5008 prepracovaná tak, aby  ešte viac vynikol jeho typický a nezameniteľný štýl. Jeho odvážny dizajn nielen predznamenáva nové chápanie modernosti, ale zároveň posúva tento model do kategórie nadštandardných áut pre náročných zákazníkov.

Nová bezrámová mriežka chladiča podčiarkuje jeho moderný a čistý štýl.

Slovami dizajnéra možno povedať, že prirodzeným spôsobom prepája všetky dizajnové prvky prednej časti do jedného celku. Tak, ako aj na ostatných modeloch značky PEUGEOT, sa na hrane prednej kapoty nachádza jeho monogram.

Pre zvýraznenie športovosti je už súčasťou základnej výbavy ochranné čierne oplastovanie a ochranná lišta hrany kufra.

Verzie GT / GT Pack sa môžu pochváliť špecifickou maskou chladiča, zvýrazňujúcou ich exkluzivitu.

Predné svetlá majú taktiež prepracovaný dizajn tak, aby auto spredu pôsobilo agresívnejšie  a bolo ľahšie odlíšiteľné od svojho predchodcu. Ich súčasťou je už od základného stupňa výbavy  technológia LED a špecifické denné svetlá v tvare levích zubov s chrómovým dekorom.  Tento svetelný podpis je typický pre aktuálny štýl značky PEUGEOT a umožňuje už na prvý pohľad ľahko identifikovať auto.

Verzie GT / GT Pack majú vpredu Full LED svetlá, ktoré im prepožičiavajú neprehliadnuteľný a osobitý hi-tech vzhľad, aj vďaka rozšírenému svetelnému podpisu a  funkcii osvetľovania zákrut (EVS), ktorá je aktívna až do rýchlosti  90 km/h.

Za zmienku určite stojí aj nová funkcia „Foggy Mode“, nahrádzajúca svetlá do hmly. Tá je súčasťou Full LED svetiel a pri aktivácii zadného hmlového svetlá prepne predné stretávacie svetlá do režimu s nižšou intenzitou.

Nové  redizajnované zadné svetlá využívajú Full LED technológiu (vrátane cúvacieho svetla) a majú špecifický 3D svetelný podpis v podobe troch pazúrov. Smerovky sú dynamické.

Zadné svetlá sú zatmavené čírym dymovým sklom, opticky predlžujúcim tmavú líniu veka batožinového priestoru, vďaka čomu auto pri pohľade zozadu pôsobí širším dojmom.

Úroveň GT Pack sa môže pochváliť novými hliníkovými 19-palcovými kolesami "San Francisco" s diamantovým výbrusom, podčiarkujúcim jeho exkluzivitu.

Pozmenené boli aj monogramy GT (nad prednými blatníkmi  a na veku batožinového priestoru).

Nový SUV PEUGEOT 5008 bude dostupný v týchto farbách a odtieňoch :

 • Modrá Celebes Blue (nový odtieň)
 • Medená metalíza (nový odtieň)
 • Biela Pearl White
 • Šedá Artense Grey
 • Šedá Platinum Grey
 • Čierna Perla Nera
 • Červená Ultimate Red

Najnáročnejším zákazníkom, hľadajúcim maximálnu originalitu a eleganciu, je určená nová doplnková výbava "Black Pack”, ktoré je na výber iba pri najvyšších úrovniach výbavy GT a GT Pack.

V rámci nej budú nasledujúce  doplnky a dizajnové prvky v tmavšom prevedení:

 • Predná maska / logo leva v prevedení  'Dark chrome’.
 • Monogramy 5008 / GT / Peugeot v matnej čiernej
 • Ochranné lišty v lesklej čiernej
 • Ochranné lemy blatníkov v lesklej čiernej
 • Strešné nosiče v matnej čiernej
 • Lišty pre strešné nosiče v lesklej čiernej
 • Predný spojler v lesklej čiernej
 • Ochranná lišta hrany kufra v lesklej čiernej
 • Stierače v čiernom prevedení
 • Spodná hrana dverí v čiernom prevedení
 • 19‚‘ kolesá 'Washington‘ so špeciálnym čiernym lakovaním

 

PEUGEOT

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať