SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

NASA pripravuje spustiť na Mesiaci mobilnú sieť 4G

0

Zatiaľ čo sa u nás postupne uvádzajú mobilné siete 5G, ich predchodca smeruje na Mesiac. Ako nedávno oznámila Nokia, NASA si vybrala túto fínsku telekomunikačnú spoločnosť na vybudovanie vôbec prvej mobilnej siete 4G na prirodzenej družici Zeme. Bell Labs, oddelenie priemyselného výskumu Nokie v USA, poskytne NASA svoje vybavenie na pomoc pri budovaní lunárnej siete, ktorá by sa mala spustiť koncom roka 2022.

Riešenie bolo špeciálne navrhnuté tak, aby odolalo drsným podmienkam pri štarte a pristátí na Mesiaci a aby fungovalo v extrémnych vesmírnych podmienkach, uvádza Nokia v tlačovej správe. V rámci svojho programu Artemis plánuje NASA vyslať astronautov na Mesiac do roku 2024 a do roku 2028 by mala nasledovať „udržateľná“ ľudská prítomnosť. Nokia uviedla, že jej 4G sieť umožní astronautom vykonávať množstvo aktivít vrátane hlasových hovorov a videohovorov a posielania dôležitých dát.

Honor_112020

V budúcnosti sa plánuje na Mesiaci aj spustenie 5G siete. NASA v blogovom príspevku uviedla, že spoločnosti Nokia poskytla na projekt 14,1 milióna dolárov, čo je jedna z kľúčových investícií agentúry zameraných na prieskum Mesiaca. Systém by mal podporovať komunikáciu na povrchu Mesiaca na väčšie vzdialenosti, vyššiu rýchlosť a poskytovať väčšiu spoľahlivosť ako súčasné štandardy.

Zdroj: cnbc.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať