Image
12.2.2018 0 Comments

Mycroft Mark II: Open source konkurencia pre Amazon Echo bez špehovania a reklamy

Zatiaľ čo plat pre skutočného asistenta by vás vyšiel na celý majland, digitálni asistenti sú lacní a môžete si vybrať z hojného počtu. Alexa, Bixby, Cortana, Siri a Asistent Google sú ochotní poslúžiť vám, pretože za každým z nich stojí veľká spoločnosť, ktorá sa vás snaží dostať do svojho ekosystému pre príjmy z cielenej reklamy, priameho predaja a pod. V súčasnosti však beží crowdfundingová kampaň na iný model – inteligentný reproduktor Mycroft.

Mycroft Mark II (tak znie úplný názov) je druhá edícia smart reproduktora, ktorý bol pôvodne uvedený v roku 2015. Originál bol založený na rovnakých princípoch, ale bol určený len pre vývojárov. Na rozdiel od konkurencie, ktoré sa považujú za trójske kone na zber dát, Mycroft je iný. Odpovie na vaše otázky, no len čo vám poslúži, hneď vymaže dáta zo servera a nebude sa vám snažiť v tomto procese nič predať.

Pre určitý segment obyvateľstva je súkromie obrovský problém,“ tvrdí tvorca Mycroftu Joshua Montgomery. „Títo používatelia sa obávajú, že veľké technologické firmy počúvajú všetko, čo hovoria, a úprimne povedané, môžu mať obavy.“

Spoločnosť Consumer Watchdog nedávno analyzovala patenty technologických gigantov a zistila, že pri mnohých z nich sa skutočne očakáva dotieravé použitie ich technológií.

Nová verzia má displej na spôsob Echo Show a voliteľnú kameru. V kampani sa doposiaľ vyzbieralo už viac ako 230 000 dolárov, cieľová suma bola 50 000 USD.

Hoci produkty Amazonu a Googlu sú výborné, podľa Montgomeryho je potrebné, aby bol na trhu aj nezávislý hráč, ktorý  nie je zameraný na použitie technológie na monetizáciu používateľa. Platforma Mycroft je vytvorená komunitou inovátorov, ktorá udržiava technológiu. Je to dôležité aj preto, že v nasledujúcich rokoch budeme svedkami veľkého rozmachu hlasových asistentov s AI. „Do roku 2028 bude ťažké povedať, či hovoríte s človekom alebo strojom,“ predpovedá Montgomery.

V rámci kampane môžete Mycroft získať za 99 dolárov. Ak chcete model s kamerou s rozlíšením 1080p, budete musieť zaplatiť 179 dolárov. Samozrejme, objektív kamery sa dodáva s mechanickou uzávierkou z dôvodu ochrany osobných údajov. Predpokladaný termín začatia dodávok je december 2018.

Zdroj: www.alphr.com

 

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Mapy.cz majú turistické a zimné mapy v 3D, vrátane Slovenska

19.02.2019 00:10

Pred rokom český Seznam zlepšil svoje 3D mapy, ale až dosiaľ sa plastické mapy zobrazili len spolu s leteckými snímkami. Teraz je tu však novinka umožňujúca v 3D zobraziť aj základnú turistickú či zim ...

Technológie

DJI zlepší ochranu letísk pred svojími dronmi pomocou funkcie geofencingu. Vrátane tých slovenských

19.02.2019 00:20

Výrobca dronov DJI bude používať nový spôsob geofencingu (geofencing - funkcia softvérového programu, ktorý používa GPS alebo rádiofrekvenčnú identifikáciu čiže RFID na definovanie určitých hraníc, kt ...

Technológie 1

Obľúbené elektrické kolobežky Xiaomi sa dajú hacknúť. Na diaľku možno ovládať brzdu a akceleráciu

15.02.2019 00:05

Elektrické kolobežky Xiaomi sa tešia obľube najmä vďaka službám na zdieľanú jazdu. Bezpečnostná firma Zimperium však na svojom blogu upozornila, že pre chybu v ich bluetoothovom module ich môžu ovládn ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button