Možno už o desať rokov sa budú ľudské embryá pestovať v umelých materniciach

8

Vedci plánujú v najbližších rokoch pestovať ľudské embryá v laboratóriu s použitím high-tech umelých materníc. Ako uvádza britský denník Metro, lekári z Detskej nemocnice vo Filadelfii už rokujú s americkým Úradom pre potraviny a liečivá (FDA) o začatí testovania umelých materníc v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Ak budú testy úspešné, výskum by mohol radikálne zmeniť spôsob, akým vnímame tehotnosť, pôrod a možno aj ľudskú evolúciu.

"V prípade, že klinické štúdie dopadnú dobre, plnofunkčné umelé maternice by mohli byť pripravené do desiatich rokov," hovorí lekár z Yaleskej univerzity Carlo Bulletti. Pokiaľ ide o lekársky výskum, desať rokov je dlhý čas. No ak sa umelé maternice ukážu ako bezpečné a efektívne, pomôžu predísť mnohým zdravotným komplikáciám, ktoré môžu vzniknúť počas tehotnosti a pôrodu.

„Keby bol plod v umelej maternici, bolo by možné dostať sa k nemu a kontrolovať prostredie bez obmedzenia autonómie ženy,“ povedala filozofka z univerzity v Oslo Anna Smajdor. „Takže v niektorých ohľadoch to môže byť pre plod skutočne prínosné.“

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články
clovek buducnost veda vyskum technika stroj

8 komentárov

Otras, pseudohumanizmus a psychopatia v jednom reakcia na: Možno už o desať rokov sa budú ľudské embryá pestovať v umelých materniciach

23.9.2019 20:09
Ak človek má zdravotné problémy, mal by sa nad sebou zamyslieť a riešiť ich. Skutočným riešením je príroda a v nej sú zdroje aj na liečbu neplodnosti. Zdroje ako sú najsilnejšie medicinálne hríby či všade rastúce bylinky. Čo to bude za človeka, keď bude vyrastať v sterilnej syntentickej maternici??! Medzi matkou a dieťaťom je vedecky odkázané citové spojenie už v prenatálnom období. Z takého dieťaťa, ktorému budú chýbať materinské city počas prenatálneho obdobia môže vyrásť akurát bezcitný chaotický asociál či sociopat. Toto je veľmi nebezpečné zahrávanie sa s prírodou.

co mi to len pripomina reakcia na: Možno už o desať rokov sa budú ľudské embryá pestovať v umelých materniciach

23.5.2019 15:05
matrix hadr ...

šialení pseudovedci reakcia na: Možno už o desať rokov sa budú ľudské embryá pestovať v umelých materniciach

23.5.2019 11:05
O 10 rokov vraj začnú.
O 20 rokov si budeme vyberať z ponuky "chovných staníc"?
O 30 rokov tovar "po záruke" zlikvidujeme?
Aký majú vzťah k životu títo pseudovedci? Len konzumný, bez mravnosti a svedomia...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať