PC REVUE
Image
21.11.2017 0 Comments

Mozilla vydala nový Firefox Quantum. Sľubuje vysokú rýchlosť a malú spotrebu RAM

Mozilla v týchto dňoch uviedla finálnu verziu dlho očakávaného prehliadača Firefoxu Quantum. Tvrdí o ňom, že je dvojnásobne rýchlejší ako verzie Firefoxu vydané v roku 2016. Navyše menej zaťaží pamäť vášho počítača, údajne jej používa o 30 percent menej ako najnovšia verzia prehliadača Google Chrome.

Na rozdiel od ostatných prehliadačov, ktoré sú tradične napísané v jazyku C++, Firefox Quantum využíva programovací jazyk Rust. Ten podľa vyjadrenia produktového viceprezidenta pre Firefox Nicka Nguyena umožnil naprogramovať nové algoritmy, ktoré robia Firefox Quantum rýchlejším a bezpečnejším.

Mozilla vydala aj video, kde porovnáva výkon Chrome a Firefox Quantum.

Okrem zlepšenia výkonu prináša Quantum aj drobné zmeny v používateľskom rozhraní. Nové rozhranie sa nazýva Photon UI a prichádza s novou úvodnou obrazovkou. Ďalšia novinka je nástroj na snímanie stránok do obrázkov.

Mozilla je presvedčená, že Quantum bude dobre fungovať aj na väčšine počítačov so sparťanskou výbavou. Podľa Nguyena chce Mozilla ako výrobca prehliadačov sprístupniť internet všetkým, teda aj ľuďom, ktorí používajú staršie stroje.

Firefox mal podľa októbrovej štatistiky NetMarketshare trhový podiel 13,1 % (Chrome 59,8 %). Nový Firefox je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux, ako aj mobilné platformy Android a iOS a môžete si ho stiahnuť na tejto stránke.

Zdroj: Thenextweb

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 4

Komentár: Čoskoro tu môžeme mať tri internety. Hrozí nám balkanizácia webu?

08.11.2018 00:10

V septembri Eric Schmidt, bývalý výkonný riaditeľ Googlu a predseda spoločnosti Alphabet, povedal, že v najbližších 10 – 15 rokoch sa internet s najväčšou pravdepodobnosťou rozdelí na dve časti – jedn ...

Internet 1

Nové zariadenie môže 100-násobne zrýchliť internet vďaka „skrútenému svetlu“

06.11.2018 00:05

V článku publikovanom v časopise Nature Communications výskumníci z univerzity RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) predstavili prvé nanofotónové zariadenie na svete na kódovanie a spracovan ...

Internet

Na internete sa začínajú objavovať uniknuté informácie o iPhonoch na rok 2019

24.10.2018 00:10

Menej ako mesiac po uvedení tohtoročných modelov iPhone XS18, iPhone XS Max a iPhone XR sa vo svete technológií začali objavovať uniknuté informácie o ďalšej verzii smartfónu Applu. Správy z webu Mac ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button