Image
21.11.2017 0 Comments

Mozilla vydala nový Firefox Quantum. Sľubuje vysokú rýchlosť a malú spotrebu RAM

Mozilla v týchto dňoch uviedla finálnu verziu dlho očakávaného prehliadača Firefoxu Quantum. Tvrdí o ňom, že je dvojnásobne rýchlejší ako verzie Firefoxu vydané v roku 2016. Navyše menej zaťaží pamäť vášho počítača, údajne jej používa o 30 percent menej ako najnovšia verzia prehliadača Google Chrome.

Na rozdiel od ostatných prehliadačov, ktoré sú tradične napísané v jazyku C++, Firefox Quantum využíva programovací jazyk Rust. Ten podľa vyjadrenia produktového viceprezidenta pre Firefox Nicka Nguyena umožnil naprogramovať nové algoritmy, ktoré robia Firefox Quantum rýchlejším a bezpečnejším.

Mozilla vydala aj video, kde porovnáva výkon Chrome a Firefox Quantum.

Okrem zlepšenia výkonu prináša Quantum aj drobné zmeny v používateľskom rozhraní. Nové rozhranie sa nazýva Photon UI a prichádza s novou úvodnou obrazovkou. Ďalšia novinka je nástroj na snímanie stránok do obrázkov.

Mozilla je presvedčená, že Quantum bude dobre fungovať aj na väčšine počítačov so sparťanskou výbavou. Podľa Nguyena chce Mozilla ako výrobca prehliadačov sprístupniť internet všetkým, teda aj ľuďom, ktorí používajú staršie stroje.

Firefox mal podľa októbrovej štatistiky NetMarketshare trhový podiel 13,1 % (Chrome 59,8 %). Nový Firefox je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux, ako aj mobilné platformy Android a iOS a môžete si ho stiahnuť na tejto stránke.

Zdroj: Thenextweb

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google chce urobiť e-mail interaktívnejším. Bude obsahovať online widgety

16.02.2018 00:15

Google vo vývojárskej verzii Gmailu prináša podporu formátu AMP (Accelerated Mobile Pages) do e-mailu. Funkcia nazvaná AMP for Email umožní vývojárom urobiť e-maily „interaktívnejšími a zaujímavejším ...

Internet 3

Deepfake: pornoherečkou proti svojej vôli. Pornhub, Reddit Twitter už takéto videá zakázali.

13.02.2018 00:25

Spracovanie dát neurónovými sieťami možno užitočne využiť mnohými spôsobmi, no existuje aj problematická aplikácia. V poslednom čase čoraz väčší záujem pútajú na internete tzv. deepfakes. Ide o použit ...

Internet

Denne sa vo svete odošle 205 miliónov mailov, väčšina ostane neotvorená

07.02.2018 00:05

Globálne sú momentálne aktívne viac ako 2 miliardy mobilných zariadení. Takmer každý tretí zástupca miléniovej generácie kontroluje obrazovku svojho mobilu aspoň raz za päť minút, a to bez toho, aby d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá