Image
21.11.2017 0 Comments

Mozilla vydala nový Firefox Quantum. Sľubuje vysokú rýchlosť a malú spotrebu RAM

Mozilla v týchto dňoch uviedla finálnu verziu dlho očakávaného prehliadača Firefoxu Quantum. Tvrdí o ňom, že je dvojnásobne rýchlejší ako verzie Firefoxu vydané v roku 2016. Navyše menej zaťaží pamäť vášho počítača, údajne jej používa o 30 percent menej ako najnovšia verzia prehliadača Google Chrome.

Na rozdiel od ostatných prehliadačov, ktoré sú tradične napísané v jazyku C++, Firefox Quantum využíva programovací jazyk Rust. Ten podľa vyjadrenia produktového viceprezidenta pre Firefox Nicka Nguyena umožnil naprogramovať nové algoritmy, ktoré robia Firefox Quantum rýchlejším a bezpečnejším.

Mozilla vydala aj video, kde porovnáva výkon Chrome a Firefox Quantum.

Okrem zlepšenia výkonu prináša Quantum aj drobné zmeny v používateľskom rozhraní. Nové rozhranie sa nazýva Photon UI a prichádza s novou úvodnou obrazovkou. Ďalšia novinka je nástroj na snímanie stránok do obrázkov.

Mozilla je presvedčená, že Quantum bude dobre fungovať aj na väčšine počítačov so sparťanskou výbavou. Podľa Nguyena chce Mozilla ako výrobca prehliadačov sprístupniť internet všetkým, teda aj ľuďom, ktorí používajú staršie stroje.

Firefox mal podľa októbrovej štatistiky NetMarketshare trhový podiel 13,1 % (Chrome 59,8 %). Nový Firefox je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux, ako aj mobilné platformy Android a iOS a môžete si ho stiahnuť na tejto stránke.

Zdroj: Thenextweb

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Útočník kradne šteklivé fotky ľudí z Pokecu, ktorí naleteli škodlivej aplikácii

20.07.2018 00:15

ESET analyzoval škodlivý kód, ktorého autora zaujímajú šteklivé súkromné fotografie používateľov sociálnej siete Pokec. Prihlasovacie údaje kradne používateľom tak, že ich naláka na inštaláciu škodliv ...

Internet

Kvantový generátor pravých náhodných čísel by mohol zaručiť 100% bezpečnosť pri online komunikácii

11.07.2018 00:20

ytvorenie prvého praktického kvantového generátora náhodných čísel môže urobiť tradičné kybernetické útoky úplne nemožnými. Tvrdia to výskumníci zo spoločnosti Quantum Base a z Lancesterskej univerzit ...

Internet 2

Instagram TV je „zabijak YouTube“. Zameriava sa na vertikálne videá a vyzerá sľubne

27.06.2018 00:15

Facebook chce konkurovať YouTube a využije na to Instagram. V týchto dňoch spustil službu Instagram TV (IGTV), ktorá funguje ako aplikácia pre iOS a Android. Je určená najmä pre mladých ľudí a špeciál ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button