Movo Wave je lacný monitor aktivity. Stojí iba 22 eur.

0

movo_wave_78.png Inteligentné náramky, ktoré sledujú počet krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a kvalitu spánku, budú dostupnejšie pre bežného používateľa. Xiaomi totiž predstavil monitor aktivity za 10 eur a na trh sa chystá aj ďalšie lacné zariadenie. Movo Wave sa predáva za 30 dolárov.

Zatiaľ čo Xiaomi Mi Band je určený iba pre čínsky trh, Movo Wave si budú môcť objednať používatelia z celého sveta. Výrobca spustil na svojich stránkach predobjednávky a vo výbere krajiny nechýba ani Slovensko.

Monitor aktivity bude dostupný v piatich veľkostiach a na trhu sa objaví koncom roka. Náramok ponúkne základne funkcie - počítanie krokov, vzdialenosti a spálených kalórií. Samozrejmosťou bude mobilná aplikáciu pre Android a iOS. Bližšie špecifikácie (výdrž batérie atď.) nie sú na oficiálnom webe uvedené.

Mi Band aj Movo Wave chcú priniesť technológiu monitorov aktivity širokej verejnosti. Mnohí používatelia neboli ochotní za takéto zariadenia zaplatiť 100 eur. Výrazne nižšia cena náramkov by však mala vzbudiť väčší záujem. Zároveň to však znamená, že výrobcovia prémiových značiek Fitbit a Jawbone, budú musieť prísť s pokročilými funkciami, aby si obhájili vyššiu cenu.Zdroj: techcrunch.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať