Motorola vzkriesila Razr ako skladací smartfón s velkým displejom

0

Motorola Razr je späť, ale teraz ako smartfón s Androidom. Spoločnosť oficiálne ohlásila svoj dlho očakávaný sklápací telefón. Tohtoročný model si vo všeobecnosti zachoval tvar predchodcu, ale klávesnica T9 a malý LCD displej sú nahradené 6,2-palcovým (2142 × 876) skladacím plastovým panelom OLED. Operačný systém je Android 9 Pie. Razr sa dostane na trh v januári 2020 s cenou 1499 USD.

Novinka sa zásadne líši od skladacích telefónov, ktoré sme doteraz videli. Namiesto toho, aby sa z rozmerov moderného telefónu zmenila na tablet, mení sa z klasického telefónu na niečo oveľa menšie a vhodnejšie do vrecka. Displej s pomerom strán 21:9 sa dá zložiť na polovicu pozdĺž horizontálnej osi. V nezloženom stave zariadenie nie je podstatne väčšie ako akýkoľvek iný moderný telefón. Takýmto rozmerom sa rozhranie Androidu a aplikácií prispôsobuje oveľa lepšie ako obrazovke veľkosti tabletu. Displej má v hornej časti výrez na reproduktor a kameru a zaoblenú hranu v spodnej časti.

Na vonkajšej strane je druhý 2,7-palcový (800 × 600) displej OLED pokrytý sklom, ktorý Motorola nazýva Quick View. Môže zobrazovať notifikácie, ovládacie prvky na prehrávanie hudby, ale dá sa prepnúť aj do režimu selfie kamery, aby sa využili výhody lepšieho hlavného fotoaparátu. Motorola spolupracuje s Googlom na umožnení bezproblémového prechodu aplikácií z predného displeja na hlavný.

Po problémoch s Galaxy Fold existujú určité obavy týkajúce sa trvanlivosti skladacieho displeja, Motorola však tvrdí, že úplne dôveruje trvácnosti svojho Flex View displeja, ktorý vraj „vydrží počas priemernej životnosti smartfónu“. Na pántoch Motorola spolupracovala so spoločnosťou Lenovo. Na zloženie a rozloženie telefónu používa komplikovaný mechanizmus viacerých závesov a posuvných doštičiek. Zariadenie sa dá rozložiť na úplne plochý panel bez viditeľných alebo hmatateľných záhybov.

Pokiaľ ide o ďalšie parametre, procesor je Snapdragon 710, čo nie je zlá čipová súprava, ale nie je to vlajkový čip 855. Podľa Motoroly má slabší procesor optimalizovať výdrž batérie a teplo. Podobné rozhodnutie je aj 16-megapixelová kamera. Predobjednávanie sa má spustiť 26. decembra, ale dodávky sa začnú až v januári. Razr by mal byť k dispozícii od decembra aj na vybraných európskych trhoch a má už slovenskú stránku, čo znamená, že by sa mal dostať aj k nám.

Zdroj: theverge.com.

 
Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Motorola smartfon inovácie displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať