Motorola Edge+: Prvá vlajková loď Motoroly s podporou 5G

0

Motorola sa v posledných mesiacoch vrátila do centra pozornosti vďaka skladaciemu smartfónu Razr. V nasledujúcich týždňoch sa však očakáva oficiálne predstavenie modelu Edge+, ktorý by bol prvým skutočným vlajkovým telefónom spoločnosti od uvedenia Moto Z3 v roku 2018. A v týchto dňoch sme mohli prvýkrát vidieť jeho konečnú podobu. O rendery sa podelil zdroj únikov Steve Hemmerstoffer. 

Ak sú rendery presné, Edge+ ponúka naozaj moderný dizajn so svojím vodopádovým displejom (waterfall display, ide o displej, ktorého bočné okraje sú zakrivené do takej miery, že vôbec nevidieť okraj bočnej hrany) a takmer neviditeľným výrezom na selfie kameru. Môže ísť dokonca o najmenší výrez, ktorý sa kedy objavil na prednej strane telefónu.

Hemmerstoffer predpokladá, že Motorola Edge + bude mať displej so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov a s uhlopriečkou 6,5 až 6,8 palca. Na hornom a dolnom okraji telefónu sa síce zachovajú rámy, ale budú oveľa menšie ako na Moto Z3 a nebude na nich nič iné ako štrbina reproduktora hore. Vzadu bude oválny modul fotoaparátu s tromi snímačmi.

Menší modul viditeľný vpravo od fotoaparátov obsahuje blesk s dvoma LED diódami a niektoré senzory. Sú tu aj dva mikrofóny na potlačenie hluku - jeden nad fotoaparátmi a druhý v spodnej časti telefónu - a logo Motorola s LED podsvietením, ktoré môže slúžiť aj ako indikátor upozornení. Ďalej je tu nabíjací port USB-C, vysúvacia zásuvka na kartu SIM, tlačidlo napájania, kolískový ovládač hlasitosti a dokonca aj 3,5 mm konektor na slúchadlá.

Podľa informácií uniknutých minulý mesiac bude Motorola Edge+ obsahovať 6,67-palcový displej s rozlíšením 2340 × 1080 a s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, procesor Snapdragon 865, 5170 mAh batériu a až 12 GB pamäte RAM. Mal by to byť prvý telefón spoločnosti Motorola, ktorý príde s podporou 5G.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Motorola smartfon telefon displej dizajn LED

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať