Monitory Série 7 menia zažitý stereotyp v užívaní monitorov

0

Monitory Série 7 udávajú nový smer využívania monitorov. Disponujú funkciou HDTV so vstavaným TV tunerom, integrovanou funkciou bezdrôtového displeja, alebo sa môžu stať bezdrôtovou dokovacou stanicou.

Samsung Electronics Co. Ltd., popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, na európskej výstave Samsung European Forum 2012 predstavil „sedmičkovú" radu multimediálnych zariadení - Samsung Smart Station Série 7 a monitor HDTV Série 7. Multimediálne zariadenie Smart Station Série 7 a monitor HDTV Série 7 budú v predaji v prevedeniach s uhlopriečkov veľkosti 24 a 27 palcov.

Monitor HDTV Série 7

Monitor HDTV Série 7 (TB750) je charakteristický funkciu HDTV so vstavaným TV tunerom a integrovanou funkciou bezdrôtového displeja (WiDi) spoločnosti Intel. Monitor disponuje integrovaným displejom s funkciou obraz v obraze (PiP) a umožňuje tak používateľom pracovať a pritom sledovať televíziu.

Monitor HDTV Série 7 je ďalej charakteristický asymetrickým dizajnom, ktorý bol prvýkrát použitý v roku 2011 pri Sérii 950. Monitor ďalej ponúka podporu pre Mobile High Definition Link (MHL), vďaka čomu môžu inteligentné telefóny a tablety s funkciou MHL používať tento monitor ako externý displej, čo dáva používateľom možnosť ľahko zdieľať obsah a využívať pritom väčší displej a vstavané reproduktory. Pre zaistenie kompatibility s takmer akýmkoľvek zariadením je monitor HDTV Série 7 vybavený dvoma portami HDMI a jedným portom VGA. Integrovaný displej s funkciou obraz v obraze (PiP) umožňuje používateľom pracovať a pritom sledovať televíziu.

Monitor HDTV Série 7 obsahuje tiež funkciu bezdrôtového displeja (WiDi) spoločnosti Intel. Stačí do stolného počítača stiahnuť aplikáciu Intel WiDi a potom do monitora bezdrôtovo prenášať obsah, čo iste nadchne používateľov, ktorí sa vo svojej domácnosti alebo kancelárii snažia obmedziť množstvo káblov.

Okrem HDTV tunera má monitor HDTV Série 7 funkciu Samsung SmartHub, ktorá používateľom poskytuje jedinečnú príležitosť stiahnuť si celý rad aplikácií a získať prístup k ďalšiemu obsahu, napr. Hulu Plus, Netflix, hry a ďalšie.

Smart Station Série 7

Smart Station Série 7 (CB750) je čiastočne HD monitorom a čiastočne bezdrôtovou dokovacou stanicou. Tým, ako stále viac používateľov pracuje na svojich tabletoch a inteligentných telefónoch s digitálnym obsahom, stáva sa čoraz väčším problémom veľkosť obrazovky. Po pripojení inteligentného telefónu s operačným systémom Android, ktorý je kompatibilný s MHL, môžu používatelia využiť prednosti nového typu pripojenia Mobile High Definition Link a vychutnať si prehrávanie obsahu zo svojich mobilných zariadení priamo na väčšej obrazovke s kvalitnými stereo reproduktormi. Používatelia môžu svoj inteligentný telefón ľahšie kontrolovať, plynule prejsť na jeho obsah a dokonca ho aj nabíjať, čo len potvrdzuje skutočnú všestrannosť tohto zariadenia.

Nové multimediálne zariadenie Smart Station Série 7 rozširuje funkciu automatickej bezdrôtovej detekcie použitej v pôvodnom zariadení Central Station a dokáže v okruhu jeden a pol metra nájsť prenosný počítač vybavený priloženým bezdrôtovým USB adaptérom. Obsahuje aj novú funkciu Mobile Control, ktorá používateľom umožňuje pripojiť zariadenia súčasne k tabletu alebo inteligentnému telefónu, a tým im poskytuje úplnú kontrolu nad ich mobilným zariadením prostredníctvom jednotného rozhrania. Používatelia môžu rýchlo a bez problémov prechádzať medzi rozhraniami svojho laptopu a inteligentného telefónu, odpovedať na prichádzajúce SMS správy alebo reagovať na upozornenia na svojich mobilných prístrojoch a behom niekoľkých sekúnd sa zase vrátiť k zložitejším úlohám na svojom laptope.

Smart Station Série 7 zaujme elegantnou základňou s jediným kĺbom, ktorý umožňuje jednoduché nastavenie monitora, zjednodušuje jeho siluetu a robí z neho minimalistickú obrazovku.

Pre pripojenie periférnych zariadení je Smart Station Série 7 vybavený tromi portami USB (dva USB 3.0 a jeden USB 2.0), ktoré zaisťujú rýchly dátový prenos a komunikáciu s pripojenými zariadeniami. Porty sú pre ľahký prístup umiestnené po stranách základne monitora. Smart Station Série 7 má aj HDMI vstup, ktorý používateľom umožňuje pripojiť napríklad Blu-ray prehrávač, set-top box alebo herné zariadenie, aby bolo možné plne využiť podsvietený LED displej s rozlíšením 1080p.

Na slovenskom trhu by sa mali monitory Série 7 objaviť v polovici marca.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať