Monitor Samsung Série 9 – prémiový model so širokým pozorovacím uhlom

0

Monitor Samsung Série 9 s nadčasovým dizajnom využíva technológie PLS a Natural Color Expert pre dokonalé spracovanie farieb.

Samsung Electronics Co. Ltd., popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, na európskej výstave Samsung European Fórum 2012 predstavil 27-palcový monitor Série 9 (S27B970), ktorý využíva profesionálnu panelovú technológiu LED Plane Line Switching (PLS). Tá umožňuje zobrazenie obrazu pomocou viac než jednej miliardy farieb a sledovanie obsahu na monitore zo širokých horizontálnych a vertikálnych uhlov. Nový monitor Série 9 obsahuje to najlepšie, čo môže spoločnosť Samsung v oblasti monitorov ponúknuť, vrátane exkluzívnej technológie Natural Color Expert.

Profesionálny panel a špičková kvalita obrazu

Nový monitor Série 9 využíva technológiu Natural Color Expert spoločnosti Samsung, ktorá zaisťuje hardvérovú kalibráciu farieb. Tá zamedzuje viditeľnú stratu tónovania na obrazovke. Technológia zobrazuje viac ako jednu miliardu odtieňov, čo umožňuje podmanivejší zážitok a zaisťuje, že momentky nasnímané digitálnym fotoaparátom alebo videokamerou si uchovajú ostré detaily. Túto funkciu dovádzajú k dokonalosti ešte technici spoločnosti Samsung, ktorí v poslednej fáze výroby v každom monitore Série 9 farby manuálne optimalizujú.


Panel monitora Série 9 obsahuje exkluzívnu profesionálnu technológiu spoločnosti Samsung Plane Line Switching (PLS). Tá ponúka presnú farebnú reprodukciu s viac ako jednou miliardou odtieňov, ktorú možno sledovať vo veľkých horizontálnych a vertikálnych uhloch. Monitor Série 9 má rozlíšenie QHD 2560 x 1440, ktoré je štyrikrát vyššie ako pri predchádzajúcich konvenčných HD monitoroch. Pri úpravách fotografií umožňuje monitor pohodlne obsluhovať editačné aplikácie bez toho, aby sa museli znepokojovať veľkosťou obrazovky alebo prekrývajúcimi sa oknami a paletami.

Elegantný štýl a podporné funkcie

Dizajnéri, ktorých snahou bolo dosiahnuť to, aby monitor Série 9 vyzeral rovnako dobre ako obraz, ktorý reprodukuje, začlenili displej do celkovej kompozície tak, že sa akoby ľahko vznášal vo vzduchu. Monitor sa skladá z antireflexného skleneného displeja takmer bez rámčeka a supertenkej obrazovky posadených na ergonomickom výškovo nastaviteľnom hliníkovom stojane. Monitor Série 9 je možné zvisle posúvať o 10 cm a ďalej nakláňať, čo dáva používateľom možnosť jednoducho nastaviť displej do požadovanej polohy.

Všetky vnútorné časti monitora Série 9 boli presunuté do zaoblenej hliníkovej základne, ktorá obsahuje všetky vstupné a výstupné porty a USB rozbočovač, čo umožňuje efektívnejšiu inštaláciu a odstraňuje z pracovného priestoru spleť káblov. Ponúka tiež podporu pre video prípojky DisplayPort, Dual Link-DVI a HDMI a obsahuje vstavané 7W stereo reproduktory a funkciu Mobile High Definition Link (MHL) pre inteligentné telefóny a tablety s funkciou MHL.

Po pripojení inteligentného telefónu s operačným systémom Android, ktorý je kompatibilný s MHL, si môžu používatelia vychutnať prehrávanie obsahu zo svojich mobilných zariadení priamo na oveľa väčšej obrazovke s kvalitnými vstavanými stereo reproduktormi. Z monitora je možné smartphone aj nabíjať.

Monitor Série 9 by mal na slovenský trh prísť v polovici mája.


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať