Image
17.4.2019 0 Comments

Moderná mobilita, ktorá presahuje rámec vozidla

Luxusný elegán EQC 1886 s inteligentnými asistentmi pre pohodlie, aj tak by sa dal nazvať nový elektromobil. Limitovaná špeciálna edícia Mercedes-Benz novej éry: EQC 1886 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 20,8 - 19,7 kWh / 100 km) prináša širokú škálu voliteľných doplnkov starajúcich sa o blaho cestujúcich. Model Edition oslavuje svoju svetovú premiéru dnes na medzinárodnom autosalóne v New Yorku.

EQC je priekopníkom budúceho portfólia vozidiel Mercedes-Benz EQ.“ Názov v sebe nesie pripomenutie si vynálezu prvého automobilu v roku 1886. V tom čase sme boli prví, ktorí sme priniesli revolúciu v individuálnej preprave. EQC opäť otvára novú éru. Éru, v ktorej je elektromobilita spoľahlivá, jednoduchá a zároveň vzrušujúca,“ hovorí Britta Seegerová, členka predstavenstva spoločnosti Daimler AG, zodpovedná za Mercedes-Benz Cars Sales. 

EQC Edition 1886 je k dispozícii výhradne v metalickej high-tech striebornej farbe. Čierna panelová mriežka chladiča s mriežkami a hranami vo vysoko lesklom čiernom prevedení zaručuje výnimočne exkluzívny charakter exteriéru.

Ďalej upúta pozornosť vysoko lesklý čierny odznak so špeciálnym nápisom EQC Edition 1886 na blatníku a 10-lúčové 20-palcové lesklé čierne disky z ľahkej zliatiny s bielymi dekoratívnymi prvkami. Výnimočná príťažlivosť pokračuje aj v interiéri, napríklad s novými vzormi sedadiel s čalúnením umelej kože v modrej a čiernej farbe. 

Bezpečnosť a pohodlie počas jazdy zabezpečujú asistenčné systémy. Systém priestorového zvuku Burmester poskytuje pozoruhodný zvuk a prejaví sa najmä v extrémne tichom interiéri vozidla. Regulátor komfortu ENERGIZING vytvára zasa optimálne prostredie od svetelnej pohody až po zavoňanie a ionizáciu vzduchu. ENERGIZING COACH využíva dáta z vozidla a okolia, vrátane dopravnej situácie, počasia či dĺžky cesty, aby v danej situácii odporučil jeden z programov ENERGIZING. Vďaka sieťovaniu s dostupnými nástrojmi Garmin (smart hodinky alebo fitness náramky) môže využívať aj údaje o aktuálnom zdraví vodiča. Príjemné sú tiež elektricky nastaviteľné sedadlá vodiča a predného spolujazdca s pamäťovou funkciou.

Ako každé EQC, aj EQC Edition 1886 má vodou chladenú palubnú nabíjačku (OBC) s výkonom 7,4 kW, pripravenú na nabíjanie striedavým prúdom (AC) doma a vo verejných nabíjacích staniciach. Nabíjanie v zásuvke Mercedes-Benz je až trikrát rýchlejšie než v domácej zásuvke. Pre EQC je štandardom DC nabíjanie s vhodnou zásuvkou. V závislosti od stavu nabitia môže byť EQC nabitý s maximálnym výkonom až 110 kW. 

Nový elektromobil využíva špeciálne diaľkové a navigačné služby či služby digitálneho nabíjania Mercedes me Charge. Vodiči EQC Edition 1886 tak získajú zlacnený prístup do európskej nabíjacej siete rychlého nabíjania IONITY.

Technické údaje

Emisie CO2
0 g/km
Spotreba elektrickej energie
20,8 – 19,7 kWh/100 km
Dojazd
445 - 471 km
Pohon
2 asynchrónne motory s pohonom na všetky kolesá
Výkon
300 kW (408 hp)
Maximálny krútiaci moment
760 Nm
Max. rýchlosť
180 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h
5,1 s
Batéria
Lítiovo-iónová
Kapacita batérie
80 kWh
Hmotnosť batérie
652 kg
Dĺžka / šírka (vrátane zrkadiel) / výška:
4,761/1,884 (2,096) /1,623 mm
Rázvor
2,873 mm
Batožinový priestor (v závislosti od vybavenia)
približne 500 l

 
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Úspešný model podpory inovatívnych projektov na TUKE 9. kolo súťaže startupov

11.07.2019 14:26

Dňa 27.06.2019 sa v priestoroch UVP TECHNICOM konalo už 9. kolo súťaže inovatívnych nápadov – startupov “ Máš nápad? Prezentuj svoj startup!”, ktorú vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzit ...

Tlačové správy

Fotograf z Nikon kalendára 2019 VOJTa Herout: Žánrovou pestrosťou proti rutine

11.07.2019 13:15

Súťaž Nikon kalendár 2020 s podtitulom „Moja srdcová záležitosť“ je príležitosťou pre profesionálnych aj amatérskych fotografov. Ašpirujúce snímky môžu vkladať na web www.nikon-kalendar.cz až do nedel ...

Tlačové správy

Google významne vylepšil okamžitý vizuálny preklad v Prekladači Google

11.07.2019 11:21

Google predstavil novinky v aplikácii Prekladač Google. Tento užitočný pomocník dostáva v rámci okamžitého vizuálneho prekladu podporu ďalších jazykov a bude ponúkať preklady aj medzi menej používaným ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá