Mobilné roboty ako príležitosť na automatizáciu vnútropodnikovej logistiky vo výrobných zariadeniach v stred. a východ. Európe

Tlačové správy
0

Spoločnosť Mobile Industrial Robots (MiR), najrýchlejšie rastúci výrobca mobilných robotov, dnes prezentovala svoje riešenia v Prahe. MiR100 a MiR200 sú roboty, ktorých prostredníctvom môžu výrobné spoločnosti automatizovať vnútropodnikovú logistiku a optimalizovať výrobné procesy. Aktivity spoločnosti MiR na českom a slovenskom trhu predstavil Jesper Sonne Thimsen, ktorý riadi obchodný rozvoj Mobile Industrial Robots v regióne CEE.

V regióne strednej a východnej Európy vidíme veľký potenciál pre kolaboratívne mobilné roboty. Ako lokálne, tak nadnárodné spoločnosti s výrobnými zariadeniami čelia výzvam v oblasti optimalizácie výrobných nákladov. Robotizácia sa ukazuje byť prirodzeným východiskom, pretože je dostupnejšia stále širšiemu okruhu podnikov,“ povedal Jesper Sonne Thimsen, regionálny obchodný riaditeľ Mobile Industrial Robots.

 MiR200

Kolaboratívne mobilné roboty sú novým segmentom robotického trhu a môžu byť odpoveďou na najrôznejšie výzvy v stredoeurópskom regióne. Spoľahlivo optimalizujú internú logistiku, pomáhajú eliminovať úzke miesta materiálových tokov a zvyšujú výrobnú efektivitu. Návratnosť investície je v prípade mobilných robotov MiR spravidla kratšia než jeden rok.

Produkty – MiR100 a MiR200
MiR100 a MiR200 sú plne autonómne, kolaboratívne mobilné roboty so vstavanou inteligenciou, prostredníctvom ktorej sa dokážu bezpečne pohybovať okolo ľudí a strojov. Integrované senzory a kamery im umožňujú rýchlo reagovať na meniace sa podmienky vo výrobnom prostredí a nájsť vždy tú najefektívnejšiu cestu do svojej destinácie. Ovládanie mobilných robotov MiR ľahko zvládnu aj operátori bez predchádzajúcich programátorských skúseností, a to prostredníctvom užívateľsky prívetivého rozhrania inteligentného telefónu, tabletu či počítača. Model MiR100 dokáže prepravovať materiál s hmotnosťou do 100 kg, model MiR200 až 200 kg. Roboty MiR môžu byť jednoducho osadené rôznymi modulmi vrátane zásobníkov, políc, výťahov, prepravníkov či kolaboratívnych robotických ramien – v závislosti od požiadaviek špecifickej aplikácie.

Ako jediný výrobca mobilných robotov ponúka spoločnosť aj MiRHook, ťažné zariadenie umiestnené na mobilnom robote, ktoré umožňuje ťahať klietky, vozíky či palety. So špeciálnym hákmi dokážu mobilné roboty prepraviť až 300 kg (s MiR100) a až 500 kg (s MiR200) nákladu.

 MiR100

Distribučná sieť v CEE
Spoločnosť Mobile Industrial Robots je v strednej a východnej Európe zastúpená prostredníctvom siete svojich partnerov. V regiónu má 9 distribútorov a systémových integrátorov, okrem iného v Českej republike a Slovensku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a Bulharsku. Distribútori a integrátori ponúkajú aj technickú podporu pri implementácii a zavádzaní robotov do výroby. V Českej republike a na Slovensku zastupuje MiR firma Amtech, spol. s. r. o. Kompletný zoznam distribútorov je dostupný na: mobile-industrial-robots.com

Zobrazit Galériu

Myr Communication

Všetky autorove články
automatizacia mobilny robot Mir

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať