Mitsubishi predstaví SUV elektromobil eX s rozšírenou realitou na čelnom skle

Technológie
0

Na veľtrhu Tokyo Motor Show, ktorý sa uskutoční na konci októbra, sa japonská automobilka Mitsubishi chystá odhaliť verejnosti nový koncept. Crossover eX Concept bude charakteristický elektrickým pohonom všetkých štyroch kolies a rozšírenou realitou v rámci čelného skla. Aj keď predstavením revolučného vozidla ešte automobilka nehodlá začať jeho hromadnú výrobu, o vývoji v budúcnosti možno len polemizovať.

Hoci Mitsubishi eX Concept zaujme na prvý pohľad predovšetkým svojím dizajnom, jeho silná stránka sa ukrýva vnútri. Čelné sklo s rozšírenou realitou zobrazí vodičovi všetky dôležité informácie v jeho zornom uhle, šofér teda viac nebude odkázaný na sledovanie navigačných pokynov na palubnej doske. Bude sa tak môcť plne sústrediť na dianie na ceste. Na čelnom skle bude vidieť údaje, ako je vzdialenosť od vozidla pred ním, varovanie o vybočení z jazdného pruhu či detaily o aktuálnych dopravných značkách.

Mitsubishi eX Concept1.jpg

Namiesto tlačidiel bude SUV eletromobil vybavený dotykovými displejmi, dverami bez prostredného stĺpa, všadeprítomným LED osvetlením, kamerami miesto spätných zrkadiel, pripojením na internet, možnosťou autonómneho riadenia a citlivými ultrazvukovými senzormi na pohodlnejšie parkovanie či pohybovanie sa v kolónach. Koncept auta má rozmery 4240 × 1780 × 1575 mm.

Mitsubishi eX Concept2.jpg

Mitsubishi eX Concept3.jpg

Zdroj: mashable.com

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať