Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

RECENZIA: Mio MiVue 588 Touch / Luxusná „čierna skrinka“ pre autá

0

» Kamera sa dodáva v súprave s dvojicou držiakov, prísavkovým a lepiacim, s dlhým napájacím káblom s autonabíjačkou a prenosným ochranným vreckom. Je vybavená snímačom Sony Exmor R so sklenou širokouhlou optikou so zorným polom 130° a svetelnosťou F 1,8. V zadnej časti sa nachádza 2,5" dotykový displej TFT, ktorý slúži na kompletné ovládanie kamery. Okrem toho nájdete na ľavej strane vypínacie tlačidlo, slot na kartu micro SD a na pravej mini USB slúžiaci aj na napájanie a mini HDMI. Kamera umožňuje aj záznam zvuku.

Video nahráva vo formáte H.264 AVC s kontajnerom MOV v rozlíšení 1920 × 1080p30 s dátovým tokom 14 Mb/s. Má vstavané senzory preťaženia a prijímač GPS. Umožňuje tak nahrávanie dát o čase, polohe, rýchlosti a zrýchlení v jednotlivých osiach. Základné dáta si môžete nechať vložiť do pravého dolného rohu videa, do databázového súboru alebo do oboch súčasne. Vďaka tomu si potom môžete svoje záznamy prehliadať v bezplatnej aplikácii MiVue Manager. Tá umožňuje v reálnom čase pri sledovaní videa zobrazovať tieto telemetrické údaje v zaujímavej grafickej forme.  Môžete si popri videu zobraziť aj vašu polohu na mapách Google. Kamera obsahuje aj doživotne aktualizovanú databázu stacionárnych radarov pre väčšinu európskych krajín vrátane Slovenska aj Čiech. V menu si môžete nastaviť spôsob upozorňovania na radary. Pamäťová karta micro SD je podporovaná do veľkosti 32 GB. Prístroj si pred použitím kartu naformátuje tak, že vyhradí oddelené priestory na záznam jazdy, režim parkovania, havarijné situácie a fotografie. Pomer veľkostí jednotlivých partícií si môžete zvoliť. Kamera je vybavená aj batériou, ktorá ju udrží pri chode asi 20 minút.  Nahráva aj v režime parkovania, vtedy sa záznam zapína iba na základe pohybu v zornom poli kamery. Keby ste toto nahrávanie chceli používať dlhší čas, výrobca dodáva prídavné napájanie. Vďaka vstavanému 3-osovému senzoru zrýchlenia kamera zaznamenáva havarijné situácie, citlivosť senzora možno nastaviť v troch stupňoch. Havarijný záznam sa nahrá do zvláštnej partície, aby nedošlo k jeho premazaniu. Záznamy jazdy a parkovania sa nahrávajú v slučke, možno nastaviť dĺžku jednotlivých úsekov. Po zaplnení vyhradeného priestoru sa najstaršie záznamy premazávajú.

» Aplikácia MiVue Manager pre Windows aj iOS zobrazí aj telemetrické údaje z jazdy alebo polohu na mapách Google

Skúsenosti

Kamera po inštalácii do vozidla a prvotnom nastavení funguje úplne automaticky. Len čo zapnete elektrinu v aute, kamera spustí nahrávanie. Po vypnutí prejde do režimu parkovania a nahráva pri akomkoľvek pohybe v zornom poli. Záznam je v tejto kategórii veľmi kvalitný vo dne aj v noci. Čitateľné sú aj evidenčné čísla vozidiel. V zložitých svetelných podmienkach využíva režim HDR s rozšíreným dynamickým rozsahom. Zorný uhol je dostatočný na pokrytie výhľadu cez čelné sklo. Pri sledovaní videa cez softvér MiVue Manager si vychutnáte všetky parametre jazdy, pri prehrávaní môžete sledovať svoju polohu na mapách Google.

PARAMETRE:

Senzor: Exmor R
Optika: sklená, F 1,8, 130°
Displej: TFT LCD 2,5" dotykový
Senzory: GPS, 3-osový akcelerometer
Cena: 169 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Jednoduchá obsluha, množstvo funkcií, kvalitný záznam, 2 držiaky v cene
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Výkon: 100 %
Výbava: 100 %
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 100 %
CELKOVO: 100 %

VERDIKT:

Kamera presne plní účel, na ktorý je určená. Na rozdiel od rôznych supervýhodných riešení Mio ponúka kvalitný záznam, aj keď s vyššou kompresiou, rozsiahle možnosti nastavenia a množstvo užitočných funkcií. Zaujímavá je funkcia upozornenia na radary alebo na prekročenie rýchlosti. Miniatúrny dotykový displej sa môže zdať na ovládanie nepraktický, veľkosť ikon je však na ovládanie veľmi dobre prispôsobená, a tak akékoľvek nastavenie vykonáte veľmi rýchlo. Najviac sa nám však na kamere páčilo to, že od inštalácie sa o ňu nemusíte vôbec starať. Automaticky sa spustí aj vypne a vy máte istotu, že všetko, čo ste chceli, máte zaznamenané.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať