SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

Bezpečnosť
1

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil aj minister dopravy Arpád Érsek. Aktuálny návrh zo zasadnutia rady pre dopravu obsahuje vôbec prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre civilné bezpilotné lietadlá, teda drony a otvára možnosť pre nové inovatívne výrobky. Členským štátom dáva zároveň právo obmedziť prevádzku dronov, napríklad z dôvodu bezpečnosti, ochrany súkromia a rovnako v blízkosti letísk alebo nad zastavanými plochami.

Ministri tiež udelili Európskej komisii mandát na začatie rokovaní s Arménskom o dohode v leteckej doprave. V súčasnosti totiž chýba priame letecké spojenie a pri lete z únie do Arménska je potrebné prestupovať v Rusku alebo na Ukrajine. V námornej doprave rada ministrov prerokovala celý balík smerníc, ktoré prispejú k ďalšiemu zlepšeniu bezpečnosti pasažierov a k zjednodušeniu legislatívy. Ide o bezpečnostné pravidlá pre osobné lode a registráciu pasažierov.

Predstavitelia Rady Európskej únie pre dopravu diskutovali aj o uplatňovaní sociálnej legislatívy v doprave. Na boj proti lacnejším prepravcom predovšetkým z východnej Európy niektoré štáty zaviedli národné pravidlá, ktoré predstavujú prekážky a sú predmetom preskúmavania komisie. Komisia taktiež pripravuje novú iniciatívu týkajúcu sa prepravcov v budúcom roku, ktorá si bude vyžadovať podrobné preskúmanie a ďalšie diskusie.

SITA

Všetky autorove články
dron bezpečnosť

1 komentár

To skadial take informacie? reakcia na: Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

5.12.2016 09:12
Uz nie raz som letel z Rakúska do Arménska priamo...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať