Minecraft už budú môcť hrať žiaci aj v škole legálne a bez skrývania sa

0

Microsoft chce, aby deti hrali Minecraft aj v triede a škola to má nielenže dovoliť, ale dokonca aj podporovať. Vydal totiž verziu nazvanú Minecraft: Education Edition, ktorá obsahuje vyučovacie nástroje.

Na vývoji tejto verzie sa pracovalo už od vlaňajšieho januára po tom, čo spoločnosť v roku 2014 kúpila štúdio Mojang, tvorcu Minecraftu. Betatestovanie sa uskutočnilo v lete a Microsoft dúfal, že úplná verzia bude na svete so začiatkom školského roka, trocha sa však omeškal. No teraz je už hra pripravená pre Windows 10 aj Mac OS.

Napriek názvu Education Edition sa hra veľmi nelíši od štandardného Minecraftu. Niektoré nástroje a možnosti však pomôžu učiteľom – budú môcť vidieť všetkých hráčov na mape, k dispozícii budú mať teleportovanie a možnosť pridávať žiakom herné predmety vrátane kamery a tabule.

Pedagógovia budú môcť postaviť svety, ktoré súvisia s látkou, ktorú vyučujú, napr. rôzne historické stavby a pod. V jednom príklade na webových stránkach hry je obrovský  model ľudského oka, pričom žiaci môžu vstúpiť dnu a pozrieť sa, ako funguje.

Hra je pre školy k dispozícii za 5 dolárov za žiaka na rok, škola však zároveň potrebuje aj predplatné Office 365 Education.

Zdroj:  theverge.com

education.minecraft.net

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Minecraft

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať