Mikrofón AverMedia Live Streamer MIC 133 pre smartfóny, zrkadlovky aj kamery

0

Zvukový kanál je kľúčovým atribútom zážitku z videa. Z hľadiska kontinuity vnímania  je dôležitejší než obraz. Neveríte? Pozrite si ľubovoľný videoklip, alebo niekoľko minút filmu. Všimli ste si, koľkokrát bol vo videoklipe prestrihnutý obraz a pritom  to vôbec nevnímate ako porušenie kontinuity. Kontinuita videa je vyjadrená predovšetkým jeho zvukovou zložkou. Stačia drobné poruchy, praskanie, alebo výpadky zvukového kanálu a celé video bez ohľadu na kvalitu obrazu  bude pôsobiť veľmi rušivo

Ak nakrúcate, prípadne streamujete videá smartfónom a/alebo zrkadlovkou, či kamerou na dosiahnutie čo najvyššej kvality sprievodného zvuku externý mikrofón priam nevyhnutnosťou.  Mikrofón AverMedia Live Streamer MIC 133 je univerzálnym riešením pre smartfóny, zrkadlovky aj kamery. Súčasťou balenia je aj windscreen, čiže návlek proti vetru, takže mikrofón je priam predurčený na nakrúcanie v exteriéri a to aj pri veternom počasí.

Možnosti využitia mikrofónu si pozrite v našom videu, kde je ukázané využitie pri nakrúcaní smartfónom v držiaku, tip ako uchytiť mikrofón na gimbal a taktiež nakrúcanie bezzrkadlovkou 

Rozdiel v kvalite zvuku sa v porovnaní so vstavaným mikrofónom smartfónu, kamery, či zrkadlovky , čo ako by bol kvalitný prejaví nielen pri nakrúcaní vonku, kde rušivo pôsobia aj slabé závany vetra, ale aj pri eliminovaní hluku ktorý väčšina objektívov vydáva pri zaostrovaní a zoomovaní. Vstavaný mikrofón v tele prístroja tieto zvuky spoľahlivo zachytí. Ak nakrúcate z ruky, často sa vo videu rušivo prejaví aj dýchanie kameramana. Preto nielen z dôvodu vlastného hluku prístroja, ktorým nakrúcate, ale aj s ohľadom na citlivosť a smerové vlastnosti je lepším riešením externý mikrofón. Pri nakrúcaní smartfónom môžete externý mikrofón využiť iba vtedy ak váš prístroj má univerzálny 3,5 mm jack konektor na pripojenie slúchadiel a mikrofónu.

Recenzovaný mikrofón Live Streamer MIC 133 je veľmi ľahký, váži iba 30 g čo je dôležité pri dlhšom filmovaní z ruky, ale aj vtedy ak používate gimbal, ktorý je dimenzovaný na určitú hmotnosť. V balení nájdete aj praktické puzdro na mikrofón a príslušenstvo. To pozostáva z držiaku na mikrofón, pevného kovového stojanu, návleku proti vetru (windscreen) a dvoch káblikov. Kábel na pripojenie k zrkadlovkám, bezzrkadlovkám a kamerám má na obidvoch stranách trojpólový 3,5mm konektor jack. Kábel na pripojenie k smartfónu má na jednom konci štvorpólový konektot – ten sa zasunie do smartfónu. Na druhom konci sa kábel rozdvojuje. Okrem konektora, ktorý sa zasunie do mikrofónu je tam aj zasuvka na pripojenie slúchadiel. Tie sa síce pri nakrúcaní smartfónom nedajú použiť na príposluch, avšak každý svedomitý kameraman si klip po nakrútení skontroluje a vtedy oceníte, že nemusíte do konektoru v smartfóne prepínať mikrofón a slúchadlá, ale slúchadlá máte trvalo napojené. Tento kábel sa dá využiť aj na pripojenie k PC, takže môžete pri četovaní hovoriť do mikrofónu a počúvať komunikačného partnera v slúchadlách. 

Držiak so závitom aj bajonetom kompatibilným so sánkami na blesk umožňuje upevniť mikrofón na zrkadlovku, či kameru, prípadne pomocou vhodného držiaka použiť spolu so smartfónom, či už na filmovanie z ruky, alebo na selfie tyči. Bez ohľadu na to, čím nakrúcate mikrofón môžete nasmerovať dopredu, tak aby snímal zvuk nakrúcanej scény, alebo naopak k sebe, tak ako je ukázané v úvode videa a vtedy môžete nakrúcanú scénu komentovať.

Kovový stojan umožňuje umiestniť mikrofón na stôl. Aj pri komentovaní videa v interiéri odporúčam použiť návlek proti vetru. V miestnosti poslúži ako takzvaný pop filter. Funkciu filtra vysvetľuje jeho názov, zabraňuje „pop“ zvukom pri hovorení. Mikrofón nepotrebuje batériu a je kompatibilný so všetkými mainstreamovými zariadeniami so systémami Android, iOS, Windows, MacOS a samozrejme aj všetkými kamerami a fotoaparátmi vybavenými vstupom pre mikrofón. Citlivosť: -37 dB ± 3 dB pri 1 kHz, (0 dB = 1 V / Pa); Frekvenčný rozsah: 20 Hz - 16 kHz; Maximálny SPL: 110 dB, Konektor: 3,5 mm jack.

Cena 79 eur

Hodnotenie 93

Tip redakcie: univerzálnosť

 

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
mikrofon smartfon AverMedia Mic 133

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať