Image
8.2.2013 0 Comments

Microsoftu sa nepáči, že Google používateľom nahliada do mailu

google-gmail.jpg Microsoft v USA spustil kampaň proti praktikám Googlu. Spoločnosti sa totiž nepáči, že Google číta e-mailové správy svojich používateľov v Gmaily, aby mohol lepšie zacieliť svoje reklamy.

Podľa štúdie, ktorú Microsoft v stredu citoval, 70 percent používateľov nevie o tom, že poskytovateľ e-mailovej služby ich správy pravidelne číta na účel poskytovania a predaja cielených reklám.

Spoločnosť Microsoft predstavila svoju novú e-mailovú službu Outlook.com v júni minulého roka, Microsoft tiež oznámil, že Outlook.com časom kompletne nahradí starú službu Hotmail. Podľa slov Microsoftu algoritmy na prechádzanie e-mailov vo svojom freemail na rozdiel od Gmailu nepoužíva. Na druhej strane, pravidlá pre to, čo môže byť uložené na cloudovom disku Microsoft SkyDrive, sú veľmi prísne a Microsoft si na kontrolu ich dodržiavania dáva záležať. A to vrátane vizuálnej kontroly uložených obrázkov.

Google v stredu vo svojom vyhlásení napísal, že spoločnosti, ktoré poskytujú podobné služby a weby zadarmo, môžu fungovať len vďaka reklamám. "Vaše e-maily ani informácie z vášho účtu Google nečíta žiadny človek. Správy prechádza algoritmus podobný tomu, ktorý posudzuje prioritu pošty a rozoznáva spamy," dodal zástupca Googlu.

Outlook.com vyzýva používateľa, aby sa pripojili k petícii na webe Scroogled.com. Tá vyzýva Google k tomu, aby prestal e-maily používateľov čítať a využívať ich na predaj reklám. Aktivity kampane "Nechcem get Scrooled", ktorú sponzoruje Microsoft, budú v internetovej i v offline podobe. Majú poukazovať na to, prečo by mali byť používatelia takým konaním znepokojení, a pomôžu im vykonať rôzne opatrenia, oznámil Microsoft.

"Táto kampaň je zameraná na ochranu používateľov pred Gmailom, a tiež by mala zaistiť, aby jeho používatelia vedeli, čo s ich e-mailami Google robí," povedal Stefan Weitz, riaditeľ online služieb v Microsofte.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Bezpečný chod vášho podnikania vďaka Schneider Electric Easy UPS 3S

09.12.2019 00:00

Špeciálny projekt Ochrana citlivých dáta a informačných systémov pred prerušením napájania dnes nie je len otázkou pre IT sektor. V prostredí automatizácie ale aj maloobchodu sa nachádzajú  citlivé s ...

Bezpečnosť

Firma vyrábajúca domové zvončeky s kamerou poskytovala polícii obrazový záznam o chodcoch na ulici

05.12.2019 00:10

Dohliadacia spoločnosť Ring, ktorá je vo vlastníctve Amazonu, poskytovala orgánom činným v trestnom konaní tepelnú mapu, ktorá umožňuje polícii vidieť všetky zariadenia Ring nainštalované v danej obla ...

Bezpečnosť

Americká armáda chce mať do roku 2050 vojakov-kyborgov

04.12.2019 00:20

Veliteľstvo americkej armády vydalo tento mesiac štúdiu venujúcu sa rozvoju bojových schopností vojakov, v ktorej sa uvádza, že zlepšenie uší, očí, mozgu a svalov je „technicky uskutočniteľné do roku ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá