Image
16.8.2019 6 Comments

Microsoft zruší jednorazové licencie Office pre domácnosti. Chce už iba predplatné

Microsoft už v rámci "Programu domáceho používania" nebude predávať jednorazové licencie balíka Office 2019. Na jeho oficiálnej stránke sa v sekcii najčastejšie kladených otázok dočítate, že: "Office Professional Plus 2019 a Office 2019 pre domácnosti a podnikateľov už nie sú v ponuke Programu domáceho používania (HUP)."

Čo si teda môžu zákazníci v rámci HUP zaobstarať? Office 365 Personal a Office 365 Home za 69,99 dolárov, respektíve 48,99 dolárov. "Microsoft aktualizuje Program domáceho používania a ponúka zľavy na najnovšie a najaktuálnejšie produkty, ako je Office 365, ktorý je vždy aktuálny a umožňuje nainštalovať prémiové verzie aplikácií Office na všetky vaše zariadenie," uvádza na webe.

"Program domáceho používania" cieli primárne na zamestnancov vybraných firiem. Tí môžu nakupovať rovnaké produkty spoločnosti Microsoft, ktoré používajú v zamestnaní, pre domáce použitie. Predtým boli v rámci tohto programu ponúkané zvýhodnené tarify za trvalé licencie, teraz možno zakúpiť predplatné s 30% zľavou.

Dobrou správou je, že zákazníci, ktorí majú v rámci tohto programu zakúpenú jednorazovú licenciu na produkty balíka MS Office, o ňu neprídu a všetko bude fungovať ako doteraz. Ak si zakúpite predplatné v rámci nového HUP, bude cena s 30% zľavou platná, aj keď svojho súčasného zamestnávateľa opustíte.

Vyššie uvedená úprava sa netýka bežných licencií kancelárskeho balíka Microsoft Office 2019. Používatelia, ktorí si radšej softvér kúpia, než by si ho mali predplatiť, majú aj naďalej možnosť zaobstarať si trvalú jednorazovú licenciu tohto produktu hneď v niekoľkých formách. Zmena v Programe domáceho používania však naznačuje, akým smerom sa chce Microsoft na tomto fronte posúvať v blízkej budúcnosti. Očividne je pre neho atraktívnejší model predplatného ako jednorazové príjmy.

Zdroj: zive.cz.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nástroje na manažovanie úloh pre prácu v tímoch

27.02.2020 00:00

Manažovanie úloh v rámci projektu je výzvou. S cieľom poskytnúť členom tímu aktuálny prehľad o úlohách, termínoch, stave projektu a rozdelení kompetencií, vznikli nástroje, ktoré zefektívňujú prácu ta ...

Biznis

BlackBerry končí. V auguste sa prestane aj predávať

04.02.2020 15:03

V posledných rokoch sa telefóny BlackBerry vďaka partnerstvu s TCL vrátili na smartfónový trh. Teraz však BlackBerry oznamuje, že predaj jeho súčasných smartfónov s Androidom bude 31. augusta 2020 uko ...

6 Comments

 1. Stale sa da kupit reakcia na: Microsoft zruší jednorazové licencie Office pre domácnosti. Chce už iba predplatné
  7.9.2019 18:09
  Stale sa da normalne kupit
  https://products.office.com/sk-sk/compare-all-microsoft-office-products?&rtc=1&SilentAuth=1&wa=wsignin1.0&activetab=tab%3aprimaryr1
  Reagovať
 2. .. reakcia na: Microsoft zruší jednorazové licencie Office pre domácnosti. Chce už iba predplatné
  16.8.2019 16:08
  Používajte LibreOffice https://www.root.cz/clanky/libreoffice-6-3-je-rychlejsi-a-lepe-pracuje-s-ms-office/
  Reagovať
 3. hajzli, to chcu z toho spravit pausal na telefon reakcia na: Microsoft zruší jednorazové licencie Office pre domácnosti. Chce už iba predplatné
  16.8.2019 15:08
  Ak daju cenu 2 eura mesacne na pc, alebo 5 eur max na domacnost, tak ok. Inak nie. Asi najlepsie bude pouzivat len online Google verzie.
  Reagovať
  • RE: hajzli, to chcu z toho spravit pausal na telefon reakcia na: hajzli, to chcu z toho spravit pausal na telefon
   16.8.2019 20:08
   0€ za LibreOffice je veľa? "Online Google verzia", taká existuje? Viem akurát to, že na Yandex Disk je MS Office.
   Reagovať
   • RE: RE: hajzli, to chcu z toho spravit pausal na telefon reakcia na: RE: hajzli, to chcu z toho spravit pausal na telefon
    16.8.2019 22:08
    Google docs a Spreadsheet su lepsie ako Libre office. Maju menej funkcii, ale zas maju tie uzitocnejsie, co Libre nema, hlavne graficke formatovanie. A tiez google ide vsetko rychlejsie.
    Reagovať
 4. d reakcia na: Microsoft zruší jednorazové licencie Office pre domácnosti. Chce už iba predplatné
  16.8.2019 09:08
  nemyslím, že je to úplne najlepší krok... Ja napr., pracoval som s rôznymi officami a zamiloval som si a stále používam len office 2007. proste mi vyhovuje. Pracoval som aj s najnovším officom, ale funkcie, ktoré má, sa mi nechce "každý rok" učiť. Office chcem používať jednoduchšie, ako si to v MS vymysleli.

  Bol by som ochotný si kúpiť office 2007, keby ho boli ochotný predávať, ich škoda. Myslím si, že cena je privysoká.
  Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá